Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jaroslav Hašek: Šťastný domov

Knihy osobnosti a fakta

Jaroslav Hašek: Šťastný domov

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Třetí odboj autora Václava Vebera mapuje otázku tzv. třetího odboje, tj. zápasu s komunistickou diktaturou, která zůstává stále závažným a hojně diskutovaným problémem, a to jak pro odborné historiky, tak pro celou naši spo­lečnost. Klade se otázka: můžeme vůbec v této době hovořit o odboji vůči ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83703

Jaké má kniha
Šťastný domov
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jaroslav Hašek: Šťastný domov

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 54 Kč

Publikace: Šťastný domov - Jaroslav Hašek. „Chceš se zbláznit? ! Čti Šťastný domov! “ Tak by mohl znít reklamní slogan k jedné z delších povídek Jaroslava Haška. Je to příběh muže, který se ožení s půvabnou a milou dívkou, ovšem vášnivou čtenářkou časopisu Šťastný domov. „Šťastný domov přináší domovům štěstí!“ volá hlavní hrdina v závěru. Dospěl k tomu složitou cestou, lemovanou domácí strojní výrobou párátek, tácem, ukutěným jeho manželkou z klavíru, za tím účelem zakoupeného, léčením bezvědomí v sudu, neboť » ... a dál?

Produkt Jaroslav Hašek: Šťastný domov

Jaroslav Hašek: Šťastný domov - parametry

Název produktu: Jaroslav Hašek: Šťastný domov
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 54 Kč
Maximální cena: 153 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Třetí odboj autora Václava Vebera mapuje otázku tzv. třetího odboje, tj. zápasu s komunistickou diktaturou, která zůstává stále závažným a hojně diskutovaným problémem, a to jak pro odborné historiky, tak pro celou naši spo­lečnost.

Klade se otázka: můžeme vůbec v této době hovořit o odboji vůči vládnoucí stra­ně, srovnatelném s odbojem za první a druhé světové války? Pokud ano, koho máme mezi tyto odbojáře počítat? Jaký měl tento odboj charakter? Významný historik moderních dějin Václav Veber, docent historie na univerzitě v Pardubicích, se ujal nelehkého úkolu podat obraz tohoto odboje alespoň v první fázi jeho vývoje, tedy do poloviny padesátých let. Vedle historických pramenů shrnul dnes už bohatý materiál vzpomínek na tuto dobu, množství drobných studií o ní i děl zahraniční literatury. Takřka ze zapomnění vyvádí na světlo činy dávno zapomenutých hrdinů tohoto zápasu, líčí i způsoby boje státních orgá­nů proti nim a v závěru se alespoň stručně zabývá naší poúnorovou emigrací, jež se při vší své rozháranosti snažila do tohoto konfliktu také zapojit. Autor při tom sleduje i politiku západních mocností vůči sovětskému bloku, zkoumá její proměny a neváhá poukázat též na její chyby. Veberovo dílo tak doplňuje dosud neúplný obraz této doby o řadu podstat­ných rysů a dokazuje, že Češi a Slováci nebyli pouze pasivními oběťmi komunistického násilí, ale že se dokázali i se zbraní v ruce proti němu bránit. Knihu Šťastný domov napsal Jaroslav Hašek.

„Chceš se zb láznit? ! Čti Šťastný domov! “

Tak by mohl znít reklamní slogan k jedné z delších povídek Jaroslava Haška. Je to příběh

muže, který se ožení s půvabnou a milou dívkou, ovšem vášnivou čtenářkou časopisu

Šťastný domov. „Šťastný domov přináší domovům štěstí!“ volá hlavní hrdina v závěru. Dospěl

k tomu složitou cestou, lemovanou domácí strojní výrobou párátek, tácem, ukutěným

jeho manželkou z klavíru, za tím účelem zakoupeného, léčením bezvědomí v sudu, neboť

„výpary z kyselého zelí brání mdlobě“. Na první pohled je Haškova povídka pouze skvělou

satirou (dodnes aktuální) na nejrůznější mediální Paty a M aty, kteří čtenářům dávají

všelijaké praktické i „praktické“ rady. Ovšem Haškův humor ve Šťastném domově obsahuje

prvky absurdity, jež se v umění programově objevují až mnohem později. A to absurdity

mazaně (u H aška se nesluší říci rafinovaně) propojené s prvky zdánlivě všedního života.

Satirická povídka Jaroslava Haška Anotace k titulu: Šťastný domov   Stále aktuální satira na mediální praktické i „praktické“ rady Humorná satirická povídka o čtenářce časopisu ,,Šťastný domov“ Ilustrace Jiří Slíva  


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.