Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Fikr: Chci se dostat na VŠ! 1 - Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím

Knihy

Jaroslav Fikr: Chci se dostat na VŠ! 1 - Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím - Fikr Jaroslav. Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím Mimořádně úspěšná a originální učebnice vycházející z dlouholetých pedagogických zkušeností autora. Publikace poprvé vyšla před třemi lety a stala se velmi oblíbenou. Nyní vychází v novém rozšířeném vydání ve dvou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Chci se dostat na VŠ! 1..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jaroslav Fikr: Chci se dostat na VŠ! 1 - Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 190 Kč

Kniha je určena maturantům z chemie, kteří se chtějí dobře připravit na přijímací zkoušky na vysokou školu. Je vhodná i pro studenty VŠ, kteří při svém studiu navazují na znalosti středoškolského učiv ... a dál?

Produkt Jaroslav Fikr: Chci se dostat na VŠ! 1 - Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím

Jaroslav Fikr: Chci se dostat na VŠ! 1 - Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím - parametry

Název produktu: Jaroslav Fikr: Chci se dostat na VŠ! 1 - Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 190 Kč
Maximální cena: 223 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím - Fikr Jaroslav. Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím Mimořádně úspěšná a originální učebnice vycházející z dlouholetých pedagogických zkušeností autora. Publikace poprvé vyšla před třemi lety a stala se velmi oblíbenou. Nyní vychází v novém rozšířeném vydání ve dvou dílech: 1. Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím 2. Jak porozumíme chemickým výpočtům S velkým úspěchem se setkala také autorova originální pomůcka Periodická soustava prvků s názvoslovím organické a anorganické chemie. Všechny tři publikace tvoří dohromady nedocenitelnou pomůcku při přípravě k maturitě a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Mohou se však také použít v běžné výuce či při samostudiu. V kapitole Periodická soustava prvků se naučíte pohledem do periodické tabulky z elektronové stavby prvků poznat, jak odvodit všechny možné typy sloučenin, které je daný prvek schopen vytvářet. V kapitole Názvosloví anorganické chemie se naučíte vytvářet nejen molekulové, ale i strukturní vzorce sloučenin. Budete umět logicky odvozovat vzorce a názvy kterékoliv kyseliny, soli, hydrogensoli, hydrátu soli, podvojné i smíšené soli a koordinační sloučeniny. Rovnice v anorganické chemii se věnují schopnosti doplňování produktů chemické reakce. Na základě mnoha příkladů se naučíte poznávat, s čím daný prvek bude reagovat nebo co bude ve sloučenině nahrazovat. Pochopíte, jak kyseliny a hydroxidy vznikají a jak reagují. Poznáte, kdy reaguje sůl s kyselinou nebo s hydroxidem nebo s jinou solí. Naučíte se poznávat sílu kyseliny podle vzorce. Názvosloví organické chemie se vám představí jako přirozené skládání předpon, kmene a přípony ve výsledný název, z něhož můžete určit hlavní skupinu, charakteristické skupiny, substituenty ap. Rovnice v organické chemii začínají zánikem vazeb v reaktantech a vznikem nových vazeb v produktech. Poznáte, že obrovské množství existujících reakcí jsou v podstatě reakce jen několika typů – reakce radikálové, elektrofilní a nukleofilní nebo adice, eliminace, substituce, přesmyky a redoxní reakce. Získané znalosti si můžete ověřit na velkém množství otázek, které byly vybrány z testů na přijímací zkoušky z chemie. Proto každá kapitola končí kontrolními testy s uvedením správného řešení. Jak porozumíme chemickým vzorcům a rovnicím - Fikr Jaroslav od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Mimořádně úspěšná a originální učebnice vycházející z dlouholetých pedagogických zkušeností autora. Publikace poprvé vyšla před třemi lety a stala se velmi oblíbenou.Výpočty ze vzorce jsou založeny na porozumění látkovému množství, molárnímu objemu, molární hmotnosti, Avogadrově konstantě, hmotnostnímu zlomku a stechiometrickému vzorci. Výpočty na složení roztoků procvičují výpočet hmotnostního a objemového zlomku i výpočet molární a hmotnostní koncentrace. V mnoha příkladech se řeší přepočet různých způsobů vyjádření složení roztoků a ředění roztoků. Výpočty pH jsou zaměřeny na určení kyselost


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.