Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II.

Učebnice/Odborná literatura

Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Dvoudílný učební text je určen pro studující biochemie na lékařských fakultách, kde tento předmět navazuje na kurz chemie. Obsahuje celkový přehled metabolismu, kapitoly o dýchacím řetězci a aerobní fosforylaci následované výkladem o citrátovém cyklu, dále pak popis katabolických a anabolických přeměn jednotlivých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II. koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 361 Kč

Dvoudílný učební text je určen pro studující biochemie na lékařských fakultách, kde tento předmět navazuje na kurz chemie. Obsahuje celkový přehled metabolismu, kapitoly o dýchacím řetězci a aerobní f ... a dál?

Produkt Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II.

Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II. - parametry

Název produktu: Jaroslav Cerman, Miroslav Ledvina, Alena Stoklasová: Biochemie pro studující medicíny I. a II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 361 Kč
Maximální cena: 501 Kč
Ušetríte až: 140 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dvoudílný učební text je určen pro studující biochemie na lékařských fakultách, kde tento předmět navazuje na kurz chemie. Obsahuje celkový přehled metabolismu, kapitoly o dýchacím řetězci a aerobní fosforylaci následované výkladem o citrátovém cyklu, dále pak popis katabolických a anabolických přeměn jednotlivých živin a stavebních látek v organismu. Znalosti základních přeměn jsou poté aplikovány na jednotlivé tkáně v organismu. Učebnice lékařské biochemie přináší také detailní informace o hormonech. Při přípravě druhého vydání byl text revidován a doplněn. Některé části byly upraveny tak, aby více akcentovaly vztahy mezi jednotlivými metabolickými přeměnami. Zvláštní pozornost byla věnována regulaci fyziologických dějů, nově je zařazena kapitola o tukové tkáni a jejím metabolismu. Obsah: I. DÍL PŘEDMLUVA POZNÁMKY K ROZSAHU A OBSAHU UČEBNÍHO TEXTU OBSAH 1 PODSTATOU ŽIVOTA JE VÝMĚNA LÁTEK A ENERGIE 2 BIOLOGICKY NEJVÝZNAMNĚJŠÍ LÁTKY ŽIVOČIŠNÉHO TĚLA 3 PRINCIPY KOMUNIKACE V TĚLE VYŠŠÍCH ŽIVOČICHŮ

4 CELKOVÝ PŘEHLED METABOLISMU 5 ENZYMY JSOU FAKTORY UMOŽŇUJÍCÍ METABOLICKÉ REAKCE 6 METABOLICKÉ FUNKCE JEDNOTLIVÝCH SOUČÁSTÍ BUŇKY A CESTY STUDIA 7 OXIDOREDUKČNÍ POCHODY - ZÁKLADNÍ PODMÍNKA K ZÍSKÁVÁNÍ ENERGIE PRO ŽIVOT 8 SPOJNICÍ METABOL1CKÝCH CEST JE CITRÁTOVÝ CYKLUS 9 METABOLISMUS SACHARIDU 10 METABOLISMUS LIPIDU, STEROIDU A LIPOPROTEINU 11 DEGRADACE BÍLKOVIN A METABOLISMUS AMINOKYSELIN 12 METABOLISMUS NUKLEOSIDŮ A NUKLEOTIDŮ 13 NUKLEOVÉ KYSELINY - INFORMAČNÍ MOLEKULY II. DÍL OBSAH 14 UCHOVÁVÁNÍ A PŘENOS GENETICKÉ INFORMACE 15 PROTEOSYNTÉZA 16 REGULACE EXPRESE GENŮ 17 BIOCHEMICKÉ FUNKCE KRVE A FORMOVANÝCH KREVNÍCH ELEMENTŮ 18 MINERÁLNÍ LÁTKY A ACIDOBAZICKÁ ROVNOVÁHA 19 REGULACE A INTEGRACE ORGANISMU 20 OBRANNÉ REAKCE ORGANISMU 21 SPECIALIZOVANÉ METABOLICKÉ POCHODY 22 BIOCHEMICKÉ ASPEKTY LIDSKÉ VÝŽIVY REJSTŘÍK Biochemie pro studující medicíny 1 + 2 díl. - Miroslav Ledvina a kol. od authora Miroslav Ledvina a kol. a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Dvoudílná učebnice biochemie je určena posluchačům lékařských fakult, oboru lékařská biochemie. Text je rozdělen do 23 kapitol, které studentům poskytují nezbytný přehled základních informací z lékařské biochemie nutných pro zvládnutí lékařského studia včetně patobiochemie.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.