Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jaroslav Čejka: Odcizená krajina

Próza - beletrie

Jaroslav Čejka: Odcizená krajina cena od 0 Kč

Jaroslav Čejka: Odcizená krajina

Hodnocení: 1x
  • 4

Odcizená krajina – obraz, který namaloval Tomáš Rajen – se stává osou příběhu inspirovaného skutečnými lidmi a skutečnými událostmi. Do osobních životů několika navzájem spřízněných postav z Neveklovska, za druhé světové války vysídleného Němci a proměněného v dělostřelecké cvičiště SS, se promítají všechny politické ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jaroslav Čejka: Odcizená krajina - parametry

Název produktu: Jaroslav Čejka: Odcizená krajina
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Odcizená krajina – obraz, který namaloval Tomáš Rajen – se stává osou příběhu inspirovaného skutečnými lidmi a skutečnými událostmi. Do osobních životů několika navzájem spřízněných postav z Neveklovska, za druhé světové války vysídleného Němci a proměněného v dělostřelecké cvičiště SS, se promítají všechny politické zvraty, kterými země prošla za uplynulých sedmdesát let. Temnou a nepřehlednou dobou je poznamenán milostný vztah mezi bohémským Tomášem a Verou, která – na rozdíl od svého manžela – přežila Osvětim, a posléze mezi Tomášem a Veřinou sestrou Emou. Už tak svízelnou situaci zkomplikuje fakt, že Ema je již několik let provdaná za katolického intelektuála Miloslava. Osud si se všemi čtyřmi zahraje rošádu, v níž každý bude po svém hledat smysl vlastní existence. Tato pestrá škála lidských charakterů čtenáře – navzdory chladnému ovzduší doby politických perzekucí padesátých i sedmdesátých let – rozhodně nenechá chladným. Odcizená krajina je ságou z novodobé české historie, kterou přibližuje čtenáři prostřednictvím životních osudů několika navzájem spřízněných postav z Neveklovska, za druhé světové války vysídleného Němci a proměněného v dělostřelecké cvičiště SS.

Hlavními protagonisty románu jsou sestry Vera a Ema, jejich přítel, surrealistický malíř Tomáš Rajen, jeho obraz Odcizená krajina (ano, i obraz žije v románu svým vlastním magickým životem a postupně vyjevuje viníky odcizení onoho kusu české země mezi Benešovem,Vlašimí a Sedlčany a posléze i sebe sama), Emina dcera Šárka a její dočasný manžel, básník Přemysl Rataj. Do jejich osobních životů se promítají všechny zvraty, kterými země prošla za uplynulých sedmdesát let... Publikace: Odcizená krajina - Jaroslav Čejka. Sága z novodobé české historie - obraz Odcizená krajina

surrealistického malíře Tomáše Rajena žije v románu svým vlastním

magickým životem a postupně vyjevuje viníky odcizení kusu české

země mezi Benešovem, Vlašimí a Sedlčany. Do životů sester Very a

Emy, jejich přítele malíře Rajena, Eminy dcery Šárky a jejího

dočasného manžela, básníka Přemysla Rataje, se promítají všechny

zvraty, kterými země prošla za uplynulých sedmdesát let... Publikace: Odcizená krajina - Jaroslav Čejka.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.