Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Čechura: Falza a podvody české historie

Knihy

Jaroslav Čechura: Falza a podvody české historie

Hodnocení: 1x
  • 5

Patnáct čtivých příběhů popisuje některá známá i méně známá falza a historické mystifikace, které se vztahují k českým dějinám v období od 14. do 20. stol. Stati líčí, jak Karel IV. usiloval o Braniborsko s pomocí jím nastrčené osoby, jak přišli Rožmberkové ke svému údajnému italskému původu či, jak Václav Hájek z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Falza a podvody české h..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jaroslav Čechura: Falza a podvody české historie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 160 Kč

Patnáct čtivých příběhů popisuje některá známá i méně známá falza a historické mystifikace, které se vztahují k českým dějinám v období od 14. do 20. stol. Stati líčí, jak Karel IV. usiloval o Braniborsko s pomocí jím nastrčené osoby, jak přišli Rožmberkové ke svému údajnému italskému původu či, jak Václav Hájek z Libočan doplňoval české dějiny. Jiné příběhy uvažují nad možností dvou Janů Žižků, nad údajným lidumilstvím hraběte Šporka či nad Kozinovou kletbou. Klasickými podvrhy se zabývají rozbory Bočkových » ... a dál?

Produkt Jaroslav Čechura: Falza a podvody české historie

Jaroslav Čechura: Falza a podvody české historie - parametry

Název produktu: Jaroslav Čechura: Falza a podvody české historie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 160 Kč
Maximální cena: 160 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Patnáct čtivých příběhů popisuje některá známá i méně známá falza a historické mystifikace, které se vztahují k českým dějinám v období od 14. do 20. stol. Stati líčí, jak Karel IV. usiloval o Braniborsko s pomocí jím nastrčené osoby, jak přišli Rožmberkové ke svému údajnému italskému původu či, jak Václav Hájek z Libočan doplňoval české dějiny. Jiné příběhy uvažují nad možností dvou Janů Žižků, nad údajným lidumilstvím hraběte Šporka či nad Kozinovou kletbou. Klasickými podvrhy se zabývají rozbory Bočkových listinných falz k moravským dějinám. Pozornost autorů je věnována i tzv.rukopisům a sporům o jejich pravost. V dalších částech knihy se čtenář dozví,jaký měl básník Čelakovský podíl na zrodu básnířky Žofie Jandové, jak dobrodruh Harry Jelínek prodával Karlštejn, jaký poklad skrývalo šumavské Černé jezero či, jaký zázrak se stal roku 1949 v Čihošti u Ledče nad Sázavou. Publikace je provázena barevnými fotografiemi a doplněna výběrovou bibliografií "K další četbě". Počet stran 184. Nová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.