Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení

Knihy naučná literatura

Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení

Hodnocení: 1x
  • 4

Žijeme v době, kdy je vrcholný výkon nutným minimem pro úspěch v podnikání. Úspěch podniku spočívá v jeho stálém zvyšování výkonnosti. Lze ale zvyšovat výkonnost do nekonečna? Je stálé zvyšování výkonnosti podniků pro společnost přínosem? Jaký výkon odvádí vrcholoví manažeři podniku? Autor s neohroženou upřímností ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 219 Kč

Žijeme v době, kdy je vrcholný výkon nutným minimem pro úspěch v podnikání. Úspěch podniku spočívá v jeho stálém zvyšování výkonnosti. Lze ale zvyšovat výkonnost do nekonečna? Je stálé zvyšování výkon ... a dál?

Produkt Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení

Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení - parametry

Název produktu: Jaroslav Antonín Jirásek: Souboj mozků v řízení
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 219 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Žijeme v době, kdy je vrcholný výkon nutným minimem pro úspěch v podnikání. Úspěch podniku spočívá v jeho stálém zvyšování výkonnosti. Lze ale zvyšovat výkonnost do nekonečna? Je stálé zvyšování výkonnosti podniků pro společnost přínosem? Jaký výkon odvádí vrcholoví manažeři podniku? Autor s neohroženou upřímností mluví o axiomech podnikové výkonnosti a růstu. "Zamysleme se, zda je význam růstu pro všechny společnosti stejný. Vždyť se někdy růst stává až obtížným a převrací se ve svůj opak. Zejména americká a západoevropská koncepce růstu potřebuje umělé povzbuzování. Ekonomika vábí k přejídání a zároveň se žehrá na obezitu." Autor si pokládá kritické otázky nad efektivitou norem jakosti v novodobé výrobě. "Většina českých podniků má certifikáty ISO. Vzhledem k rozsahu výroby máme víc certifikátů než Spojené státy nebo Japonsko. Klade se otázka: máme proto i vyšší jakost? Snadný výdělek certifikačních firem vedl k jejich přemnožení: je jich u nás pětkrát více než ve velkém sousedním Německu." Autor vnímá výkonnost podniků v kontextu celé společnosti. "Tržní ekonomika uvádí jednotlivé subjekty ekonomického konání do vzájemné konkurence. Má sklon je oddělovat, klást proti sobě, uvolnit jejich rivalitu a dávat průchod těm, kdo se prosadí. Soudobá globalizace stupňuje tuto tendenci a uvádí ji do ohromných měřítek. Bude lépe... S budoucností spojujeme pokrok společnosti. Co si pod ním představujeme? Podle převládajícího názoru, tajemství pokroku nám odhaluje ekonomický růst. Ty země, ty skupiny, ta povolání, která nejvíce produkují ekonomický růst, přitahují nejvíce pozornosti. Obohacujte se! napovídají revoluce poslední doby a lidé slyší a následují jejich hlas. Imperativ ekonomického růstu ovládá duši nejen mnoha ekonomů, ale celých národů. Růst! Stálý růst! Ještě větší růst!" Joseph Schumpeter shrnul své poznání v tom smyslu, že hlavním posláním podnikatele, ať už je to jednotlivec, skupina nebo nějaké podnikavé těleso, je inovovat. Peter Drucker mluví o hlavním poslání managementu, umožnit lidem zvyšování kolektivní výkonnosti. Kniha Jaroslava Jiráska vede k hlubokému zamyšlení nad problematikou výkonnosti a ekonomického růstu. Autor předkládá poznatky v oblasti podnikové výkonnosti svým osobitým způsobem. Srovnává evropský přístup k řízení s japonským a americkým. Názory nejznámějšího současného evropského představitele managementu na nové nástroje zvyšování výkonnosti, konkurenčnosti ve světě globálních změn. Alfa - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 168 str. - ISBN: 80-86851-01-X - Kniha kniha, Souboj mozků v řízení, Jaroslav Antonín Jirásek, Alfa


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.