Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jane Heller: Podvečerní děkování / Vzpomínky, texty a rozhovory (E-KNIHA)

Próza - beletrie

Jane Heller: Podvečerní děkování / Vzpomínky, texty a rozhovory (E-KNIHA) cena od 0 Kč

Jane Heller: Podvečerní děkování / Vzpomínky, texty a rozhovory (E-KNIHA)

Hodnocení: 1x
  • 4

Podvečerní děkování - Vzpomínky, texty a - Jan Heller. Knihu jeho osobních vzpomínek a rozhovorů, zahrnující též dosud nepublikované texty i texty vydané, ale dnes obtížně dosažitelné. Zvláštní kapitolu pak tvoří příspěvky, které byly předneseny u příležitosti oslavy jeho narozenin na Evangelické teologické fakultě ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jane Heller: Podvečerní děkování / Vzpomínky, texty a rozhovory (E-KNIHA) - parametry

Název produktu: Jane Heller: Podvečerní děkování / Vzpomínky, texty a rozhovory (E-KNIHA)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Podvečerní děkování - Vzpomínky, texty a - Jan Heller. Knihu jeho osobních vzpomínek a rozhovorů, zahrnující též dosud nepublikované texty i texty vydané, ale dnes obtížně dosažitelné. Zvláštní kapitolu pak tvoří příspěvky, které byly předneseny u příležitosti oslavy jeho narozenin na Evangelické teologické fakultě Karlovy univerzity 3. 5. 2005. Prof. ThDr. Jan Heller je dnes bezesporu naším nejznámějším znalcem Starého zákona a vůbec vynikajícím biblistou a religionistou, uznávaným i v zahraničí. Jeho dílo, vysokoškolská i kazatelská působnost představuje nadto celou jednu etapu moderní české biblistiky a ekumeny. Pro svoje rozsáhlé odborné a jazykové znalosti (hebrejštiny, latiny, řečtiny, aramejštiny a jiných) byl u příležitosti vydání Biblického slovníku sedmi jazyků (Vyšehrad 2000) recenzentem příhodně nazván současným Erasmem Rotterdamským. S tímto známým humanistou jej pojí i životní heslo „ad fontes“ – „k pramenům“ –, jež pro něho znamenalo soustavné studium náboženských textů, především semitských, v jejich původní jazykové podobě. Zná podrobně jejich dobové pozadí, symboliku, myšlení i cítění. Proto se mu daří i v naší době živě představovat zvěst Starého i Nového zákona, ale i dalších literárních a náboženských děl, jako je epos o Gilgamešovi, Tao te ťing aj. Prof. Heller se soustavně zasazoval o ekumenické porozumění mezi křesťany i o mezináboženský a multikulturní dialog. Pro svoji ekumenickou otevřenost a odbornou erudici byl pozván i na Katolickou teologickou fakultu, kde po dva roky přednášel Starý zákon. Na závěr své působnosti zde letos obdržel významné ocenění, medaili arcibiskupa Arnošta z Pardubic. V autobiografické části tohoto sborníku Jan Heller vypráví, proč se rozhodl pro dráhu teologa, proč na začátku padesátých let neemigroval a nezůstal v Basileji u slavného teologa Karla Bartha a proč práci nad texty Starého zákona považuje za větší dobrodružství než cestovat do dalekých zemí. Podvečerní děkování - Vzpomínky, texty a - Jan Heller od nakladatelství v kategorii Archiv za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Edice: Rozhovory - Vyšehrad - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 300 str. - ISBN: 80-7021-809-6 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.