Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy

Knihy naučná literatura

Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Nebeští cyklisté - aeroplány poháněné šlapáním - Ivo Hrubíšek. Ojedinělý námět, u nás dosud nikým nezpracovaný. Příběh nebeských cyklistů nás bude provázet historií lidské touhy vznést se vlastní silou a létat jako ptáci, což bylo snem lidí odedávna. Svědčí o tom kresebné a písemné nálezy objevené v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Hledání štěstí - Rané a..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy koupíte i tady

Specifikace Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 166 Kč

Po stručném nahlédnutí do nejdávnější minulosti se autor zaměřil především na šedesátá až osmdesátá léta 20. století, kdy snahy o létání silou lidských svalů kulminovaly. Den, který se zapsal do histo ... a dál?

Produkt Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy

Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy - parametry

Název produktu: Jane Austen, Ivo Hrubíšek: Hledání štěstí - Rané a nevydané prózy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 166 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Nebeští cyklisté - aeroplány poháněné šlapáním - Ivo Hrubíšek. Ojedinělý námět, u nás dosud nikým nezpracovaný. Příběh nebeských cyklistů nás bude provázet historií lidské touhy vznést se vlastní silou a létat jako ptáci, což bylo snem lidí odedávna. Svědčí o tom kresebné a písemné nálezy objevené v kulturním dědictví starých národů. Odráží se to také v mnoha bájích, mýtech a legendách. Po stručném nahlédnutí do nejdávnější minulosti se autor zaměřil především na šedesátá až osmdesátá léta 20. století, kdy docházelo k naplnění těchto odvěkých tužeb, kdy snahy o létání silou lidských svalů kulminovaly. Byla to především Velká Británie, v níž se v těchto šedesátých letech zabývalo několik skupin nadšenců stavbou letadel poháněných lidskou silou – HPA (Human Powered Aircraft). Pak se jejich vývoj přenesl do USA, kde měli konstruktéři k dispozici moderní materiály „kosmické éry“, a tak nastal posun jejich stavby a létání s nimi od nadšeného amatérismu k solidnímu vědeckému přístupu. Vznikající šlapací letadla byla schopná ve své době těch nejlepších výkonů, aniž by nacházela v ostatních zemích konkurenci. Den, který se zapsal do historie létání byl 12. červen 1979. Tehdy pilot-cyklista Bryan Allen překonal vlastní silou na stroji Gossamer Albatross kanál La Manche od britských břehů k francouzským za 2 hodiny a 29 minut. Získal tak Kremerovu cenu spojenou s vysokou peněžitou prémií 100 000 liber. Brzy po něm následoval skvělý triumf letadla MIT Daedalus při památném letu z Kréty směrem k řecké pevnině. Tyto a další úspěchy vyvolávaly až přehnaně optimistické vize o budoucnosti šlapacích letadel. Úvahy na toto téma téměř vždy končívaly otázkou: „Čeho se dočkáme příště?“ Toť otázka, na niž není jednoduché odpovědět. Publikace: Nebeští cyklisté - aeroplány poháněné šlapáním - Ivo Hrubíšek. aeroplány poháněné šlapáním - CYKLOKNIHY - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu lesklá - 160 str. - ISBN: 978-80-87193-11-2 - Kn


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.