Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jana Paulová: Jak běžet do kopce

Próza - beletrie

Jana Paulová: Jak běžet do kopce cena od 0 Kč

Jana Paulová: Jak běžet do kopce

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak běžet do kopce - Jana Paulová. Osobitá a nečekaně víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficko-fejetonisticky optimistická prvotina Jany Paulové není z hlediska delšího časového odstupu dalším, jak tomu bohužel často bývá, bezcenným kusem z řady dobových hereckých "breptů", ale vpravdě poctivým ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jana Paulová: Jak běžet do kopce - parametry

Název produktu: Jana Paulová: Jak běžet do kopce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak běžet do kopce - Jana Paulová. Osobitá a nečekaně víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficko-fejetonisticky optimistická prvotina Jany Paulové není z hlediska delšího časového odstupu dalším, jak tomu bohužel často bývá, bezcenným kusem z řady dobových hereckých "breptů", ale vpravdě poctivým pokusem o krásnou literaturu, zabývající se hledáním toho nejideálnějšího rozpoložení vlastního nitra na cestách světem a také střídmým, nesentimentálním rozvzpomínáním na ty nejbližší z okruhu rodinného i pracovního. Autorka v drobných, ponejvíce úvahově vystavěných útvarech nahlíží svět a vlastní účinkování v něm s humorem sobě vlastním, propleteným jemným ironickým předivem, v němž se umí vysmát i svým slabostem a nedokonalostem. Jakousi pomyslnou cestopisnou linii, kterou lze v textu vysledovat, a linii "vzpomínkovou" tu doplňuje volně se oběma proplétající ještě část třetí, a možná nejvíce překvapivá: linie volných esejistických úvah a básní. Tady se Jana Paulová odhaluje citově skoro až na dřeň. A činí tak s nadhledem a lehkou, záviděníhodnou graciézností. Její knížka, s láskou hýčkaný prvorozenec, je tak najednou skutečně o něčem podstatném. Je vybavena i mimořádně výtvarně. Vychází totiž s půvabnými barevnými ilustracemi autorčiny dcery Adély Svobodové. Jak běžet do kopce - Jana Paulová od nakladatelství Tiefenbach Miroslav v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Anotace: Osobitá a nečekaně víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficko-fejetonisticky optimistická prvotina Jany Paulové. Tady se Jana Paulová odhaluje citově skoro až na dřeň. A činí tak s nadhledem a lehkou, záviděníhodnou graciézností. Kniha je vybavena i mimořádně výtvarně. Vychází s půvabnými barevnými ilustracemi autorčiny dcery Adély Svobodové. Jana Paulová vystudovala Divadelní akademii múzických umění v Praze, natočila desítky filmů a televizních inscenací, hrála v mnoha pražských divadlech. Na tři roky zanechala dobrovolně herecké dráhy a založila kapelu A proč ne, se kterou po tu dobu koncertovala jako zpěvačka. Někdy ve stejném období objevila kouzlo osamělého cestování a své poznatky si začala psát. V současné době hraje v několika úspěšných komediích divadla Kalich a v cestování i psaní pokračuje. Osobitá, víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficky-fejetonisticky optimistická prvotina známého ženského klauna, herečky Jany Paulové, nebyla při svém tištěném vydání kusem v řadě dobových hereckých breptů, ale vpravdě poctivou literaturou o hledání vlastního „já“ na cestách velkým světem i světem autorce těch nejbližších. Knížka se stala nečekaným bestselerem, mj. obdržela Zlatou knihu Carpe diem za 10.000 prodaných výtisků. I v elektronické verzi vychází s půvabnými barevnými ilustracemi hereččiny dcery Adély Svobodové.

 


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.