Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou

Učebnice/Odborná literatura

Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou

Hodnocení: 1x
  • 4

Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou. Překlady, komentáře a poznámky Mistr Jan Hus je v této knize představen svými latinskými texty především jako polemik a univerzitní učitel. Z polemických spisů byl pro překlad zvolen projev proti Angličanu Johnu Stokesovi a tři traktáty proti prodeji odpustků. Z univerzitního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mistr Jan Hus v polemic..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou koupíte i tady

Specifikace Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 147 Kč

Mistr Jan Hus je v této knize představen svými latinskými texty především jako polemik a univerzitní učitel. Z polemických spisů byl pro překlad zvolen projev proti Angličanu Johnu Stokesovi a tři traktáty proti prodeji odpustků. Z univerzitního působení Mistra Jana vzešlo několik promočních promluv, jsou zde podány ty, které dosud do češtiny překládány nebyly. Jsou zajímavé tím, že osobnost českého reformátora ukazují jinak, než jak o něm obvykle uvažujeme, a také svým svěžím jazykem a stylem. Vedle obou témat, » ... a dál?

Produkt Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou

Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou - parametry

Název produktu: Jana Nechutová, Jana Fuksová: Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 147 Kč
Maximální cena: 230 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou. Překlady, komentáře a poznámky Mistr Jan Hus je v této knize představen svými latinskými texty především jako polemik a univerzitní učitel. Z polemických spisů byl pro překlad zvolen projev proti Angličanu Johnu Stokesovi a tři traktáty proti prodeji odpustků. Z univerzitního působení Mistra Jana vzešlo několik promočních promluv, jsou zde podány ty, které dosud do češtiny překládány nebyly. Jsou zajímavé tím, že osobnost českého reformátora ukazují jinak, než jak o něm obvykle uvažujeme, a také svým svěžím jazykem a stylem. Vedle obou témat, která prozrazuje titul knížky, jsou zde dva texty teologického obsahu, ovšem s tehdy aktuálním společenským dosahem: kázání Jděte i vy na mou vinici a kvestie O třech pochybnostech. Texty jsou (s jedinou nepatrnou výjimkou) do češtiny přeloženy po prvé. Mistr Jan Hus v polemice a za katedrou - Jana Nechutová, Jana Fuksová od authora Jana Nechutová, Jana Fuksová a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na

e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.