Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jana Karlíčková: Přechodné bydliště Hatteras

Próza - beletrie

Jana Karlíčková: Přechodné bydliště Hatteras cena od 0 Kč

Jana Karlíčková: Přechodné bydliště Hatteras

Hodnocení: 1x
  • 4

V20031089 Rodina ani přátelĂ© netuší, proÄŤ Tereza Levandovská, pĹŻvabná mladá dĂ­vka, kterou okolĂ­ miluje a váží si jĂ­ nejen pro milou a nekonfliktnĂ­ povahu, jednoho dne bez slĹŻvka vysvÄ›tlenĂ­ všechno a všechny opustila a odjela na delší dobu za příbuznou do ciziny. NevĂ­ to milujĂ­cĂ­ přítel ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jana Karlíčková: Přechodné bydliště Hatteras - parametry

Název produktu: Jana Karlíčková: Přechodné bydliště Hatteras
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V20031089 Rodina ani přátelĂ© netuší, proÄŤ Tereza Levandovská, pĹŻvabná mladá dĂ­vka, kterou okolĂ­ miluje a váží si jĂ­ nejen pro milou a nekonfliktnĂ­ povahu, jednoho dne bez slĹŻvka vysvÄ›tlenĂ­ všechno a všechny opustila a odjela na delší dobu za příbuznou do ciziny. NevĂ­ to milujĂ­cĂ­ přítel Dan, kterĂ©ho jejĂ­ náhlĂ˝ odjezd zaskoÄŤil nejvĂ­ce, nevĂ­ to tetiÄŤka se strýčkem, u nichĹľ Tereza po smrti rodiÄŤĹŻ vyrĹŻstala, ani jejich syn Marek, se kterĂ˝m ji pojĂ­ tĂ©měř sourozeneckĂ© pouto, netuší to ani dĹŻvÄ›rná přítelkynÄ› z dÄ›tstvĂ­ VÄ›ra. SkuteÄŤnĂ˝ dĹŻvod zná jen sama Tereza. A ta si nynĂ­, po návratu do rodnĂ©ho mÄ›sta, uvÄ›domuje, Ĺľe ĂştÄ›k byl marnĂ˝ a zbyteÄŤnĂ˝. TrĂ˝znivĂ˝ch myšlenek, kterĂ© se od tragickĂ© otcovy smrti staly nedĂ­lnou součástĂ­ jejĂ­ho Ĺľivota, se nezbavila. Naopak, ty teÄŹ na ni ĂştoÄŤĂ­ s ještÄ› vÄ›tší silou a Tereza, vychována matkou, Ĺľe svĂ© problĂ©my si kaĹľdĂ˝ musĂ­ vyĹ™ešit sám, vĂ­ jen jedno. MusĂ­ se pĹ™estat bát a znovu se pĹ™esnÄ› rozpomenout, co se vlastnÄ› tenkrát stalo. ÄŚeká ji nesnadná cesta, ale nepĹŻjde po nĂ­ sama. Ti, kterĂ˝ch se jejĂ­ náhlĂ˝ odjezd dotkl nejvĂ­ce, jsou ochotni podat jĂ­ pomocnou ruku. KomornÄ› ladÄ›nĂ˝ příbÄ›h, psanĂ˝ autorÄŤinĂ˝m osobitĂ˝m jazykem, je mozaikou ĹľivotnĂ­ch osudĹŻ Terezy a jejĂ­ch přítel. VyprávĂ­ o sĂ­le jedince, přátelstvĂ­, o tom, jak mocnĂ˝ je ÄŤas, kterĂ˝ nám dává nejen zapomenout, ale i vyrovnat se s našimi prohrami. Rodina ani přátelé netuší, proč Tereza Levandovská, půvabná mladá dívka, kterou okolí miluje a váží si jí nejen pro milou a nekonfliktní povahu, jednoho dne bez slůvka vysvětlení všechno a všechny opustila a odjela na delší dobu za příbuznou do ciziny. Neví to milující přítel Dan, kterého její náhlý odjezd zaskočil nejvíce, neví to tetička se strýčkem, u nichž Tereza po smrti rodičů vyrůstala, ani jejich syn Marek, se kterým ji pojí téměř sourozenecké pouto, netuší to ani důvěrná přítelkyně z dětství Věra. Skutečný důvod zná jen sama Tereza. A ta si nyní, po návratu do rodného města, uvědomuje, že útěk byl marný a zbytečný. Trýznivých myšlenek, které se od tragické otcovy smrti staly nedílnou součástí jejího života, se nezbavila. Naopak, ty teď na ni útočí s ještě větší silou a Tereza, vychována matkou, že své problémy si každý musí vyřešit sám, ví jen jedno. Musí se přestat bát a znovu se přesně rozpomenout, co se vlastně tenkrát stalo. Čeká ji nesnadná cesta, ale nepůjde po ní sama. Ti, kterých se její náhlý odjezd dotkl nejvíce, jsou ochotni podat jí pomocnou ruku.

Komorně laděný příběh, psaný autorčiným osobitým jazykem, je mozaikou životních osudů Terezy a jejích přítel. Vypráví o síle jedince, přátelství, o tom, jak mocný je čas, který nám dává nejen zapomenout, ale i vyrovnat se s našimi prohrami. Přechodné bydliště Hatteras


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.