Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky

Knihy

Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky - Letáky jako pramen k vývoji a vnímání české otázky v letech 1619–1632 - Jana Hubková. Kniha zavádí dnešního čtenáře do dramatické doby počátku třicetileté války a je průvodcem po labyrintu myšlenkového světa 17. století, v němž bylo poselství obrazové, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
Fridrich Falcký v zrcad..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky koupíte i tady

Specifikace Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 590 Kč

Kniha zavádí dnešního čtenáře do dramatické doby počátku třicetileté války a je průvodcem po labyrintu myšlenkového světa 17. století. ... a dál?

Produkt Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky

Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky - parametry

Název produktu: Jana Hubková: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 590 Kč
Maximální cena: 890 Kč
Ušetríte až: 300 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky - Letáky jako pramen k vývoji a vnímání české otázky v letech 1619–1632 - Jana Hubková. Kniha zavádí dnešního čtenáře do dramatické doby počátku třicetileté války a je průvodcem po labyrintu myšlenkového světa 17. století, v němž bylo poselství obrazové, textové a hudební roviny letáku předáváno i vnímáno poněkud odlišným způsobem než dnes. Na základě důkladného studia dobových pramenů představuje autorka jak historii a funkce letáku jako komunikačního média v českém a německém jazykovém prostoru, tak galerii podob Fridricha Falckého, kterou vytvářeli česko-falčtí i císařští autoři, rytci, tiskaři a nakladatelé první třetiny 17. století. S ohledem na historický kontext se zabývá mediálním obrazem Fridricha Falckého jako falckraběte, krále, vzdorokrále, vyhnance i symbolu naděje. Naposled uvedená podoba "zimního krále" zahrnuje tisky s prorockou tematikou, které přidělovaly Fridrichovi a jeho potomkům významné místo v božském plánu spásy a kolovaly zejména v kruzích české pobělohorské emigrace. Jejich horlivým čtenářem i šiřitelem byl také Jan Amos Komenský. Součástí práce jsou soupisy více než čtyř stovek letáků, přehledné tabulky s údaji o původcích a provenienci tisků, edice pramenů a velký počet vyobrazení. Publikace: Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky - Letáky jako pramen k vývoji a vnímání české otázky v letech 1619–1632 - Jana Hubková. Autor knihy Jana Hubková, Vydavatelstvo Togga,Letáky jsko pramen k vývoji a vnímámí české otázky v l


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.