Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů

Knihy naučná literatura

Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů

Hodnocení: 1x
  • 4

Proměny rodinných a profesních startů - Jana Chaloupková. Rodinné a pracovní starty jsou v sociologii pojímány jako součást širšího procesu přijetí souboru sociálních rolí spjatých se statusem dospělého – tzv. přechodu do dospělosti. Zatímco některým dílčím tranzicím vstupu do dospělosti, jako je vstup do prvního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů koupíte i tady

Specifikace Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 151 Kč

Rodinné a pracovní starty jsou v sociologii pojímány jako součást širšího procesu přijetí souboru sociálních rolí spjatých se statusem dospělého – tzv. přechodu do dospělosti. Zatímco některým dílčím ... a dál?

Produkt Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů

Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů - parametry

Název produktu: Jana Chaloupková: Proměny rodinných a profesních startů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 151 Kč
Maximální cena: 200 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Proměny rodinných a profesních startů - Jana Chaloupková. Rodinné a pracovní starty jsou v sociologii pojímány jako součást širšího procesu přijetí souboru sociálních rolí spjatých se statusem dospělého – tzv. přechodu do dospělosti. Zatímco některým dílčím tranzicím vstupu do dospělosti, jako je vstup do prvního partnerského soužití či vstup do rodičovství a faktorům, které jsou spojeny s prodlužováním období bezdětnosti, byla v české sociologii věnována poměrně velká pozornost, řada dalších témat stála dosud více méně stranou zájmu. Kniha se soustředí na počátky pracovních a rodinných drah mladých mužů i žen. Jejím cílem je přispět diskusi o de-standardizaci životních drah a růstu nestability pracovních drah. Předkládaná publikace čerpá z kvantitativních výzkumů provedených v České republice i z mezinárodních srovnávacích projektů a z dat kvalitativních výzkumů a využívá sofistikovaných statistických metod. V monografii najdete odpovědi na následující otázky: Roste v průběhu 90. let nestabilita počátků pracovních drah? Jsou rodinné situace dnešních mladých lidí rozmanitější než rodinné situace mladých lidí, kteří vstupovali do dospělosti ještě před rokem 1989? Jaké důvody stojí za přijetím nestandardních rodinných drah, jako je rodičovství v nesezdaném soužití? Mění se představy o sociální definici dospělosti a významy dílčích tranzic, které jsou s ní tradičně spojované? Proměňují se představy o ideálním časování narození prvního dítěte? Povzbuzuje český sociální stát finančně rodiče malých dětí k návratu do zaměstnání, nebo je od práce naopak odrazuje? Podporuje rodiče k celodenní péči o dítě? Jak si stojí Česká republika v tomto ohledu v mezinárodním srovnání? Proměny rodinných a profesních startů - Jana Chaloupková od nakladatelství v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.