Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Vymětal: Speciální psychoterapie - Úzkost a strach

Knihy

Jan Vymětal: Speciální psychoterapie - Úzkost a strach cena od 0 Kč

Jan Vymětal: Speciální psychoterapie - Úzkost a strach

Hodnocení: 1x
  • 4

Emoce doprovázejí lidskou bytost po celý její život. Podílejí se na formování osobnosti člověka a jeho vztahů. Jsou důležitým vnitřním regulativem chování, čili přispívají k naší aktivní i pasivní adaptaci. V lidském životě mají nezastupitelnou a pozitivní úlohu, avšak vedle toho mohou způsobovat, případně ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jan Vymětal: Speciální psychoterapie - Úzkost a strach - parametry

Název produktu: Jan Vymětal: Speciální psychoterapie - Úzkost a strach
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Emoce doprovázejí lidskou bytost po celý její život. Podílejí se na formování osobnosti člověka a jeho vztahů. Jsou důležitým vnitřním regulativem chování, čili přispívají k naší aktivní i pasivní adaptaci. V lidském životě mají nezastupitelnou a pozitivní úlohu, avšak vedle toho mohou způsobovat, případně doprovázet, poruchy zdraví a přispívat tak k lidskému utrpení. Jejich mírnění a odstraňování psychologickou intervencí představuje jednu z možností zvládání těchto emocí a lze tímto způsobem přispět k příznivějšímu rozvoji osobnosti člověka a ke zkvalitnění jeho života. Kolektiv renomovaných autorů v čele s prof. PhDr. Janem Vymětalem se proto rozhodli seznámit čtenáře se současnými psychologickými a psychoterapeutickými pohledy na úzkost, strach a ukázat, jak je možné psychologickou cestou léčebně ovlivňovat. Kniha je především učebním textem určeným především studentům lékařských fakult a postgraduálního studia psychoterapie, psychopatologie a lékařské psychologieRecenzeJan Vymětal a kolektiv: Speciální psychoterapie.2., přepracované a doplněné vydání. 400 stran.Grada Publishing, 2007ISBN 978-80-247-1315-1Jan Vymětal, profesor klinické psychologie, je přednostou Ústavu pro humanitní studia v lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Patří spolu se Stanislavem Kratochvílem ke špičkovým autorům českých knih o psychoterapii. Oba tvoří každý ze svého hlediska samostatnou „školu" a poskytují svébytný a přehled o všem relevantním ve světové psychoterapii - z čehož profitují čtenáři.Vymětal vydal před lety v Psychoanalytickém nakladatelství Jiřího Kocourka v Praze tři významné publikace. Byl to Úvod do psychoterapie (1992), vedl kolektiv publikující Obecnou psychoterapii (1997) a rovněž kolektivní dílo Speciální psychoterapie (Úzkost a strach) v roce 2000.Nyní vydává v přepracovaném a rozšířeném vydání Obecnou psychoterapii (Grada 2006) a recenzovanou Speciální psychoterapii. Zásluha Kocourkova nakladatelství nebledne, před cca 10 lety nebyla naše „velká" nakladatelství připravena publikovat tyto odborné knihy.Nicméně silné ekonomické i technické zázemí velkého vydavatelství se na novém vydání podepsalo. Kniha je pozoruhodná mj. tím, že na ní participovali odborníci všech tří pražských lékařských fakult i dalších institucí .Při srovnání prvního a druhého vydání vyplývá, s jakou erudicí byl původní text vypracován. Změn nebylo třeba mnoho. Z druhého vydání byla vypuštěna kratičká kapitola o socioterapii úzkosti a strachu, opět je završena Špalkovou.kapitolou o filozofické reflexi úzkosti a strachu. Kapitola Praška a Praškové o farmakoterapii reflektuje mohutný posun farmakologického výzkumu a praxe a rovněž rámuje úzkost a strach do psychiatrické klasifikace MKN-10.Práce není jen přehledem teorií, ale poskytuje i řadu konkrétních terapeutických postupů, využitelných v praxi. Má tedy charakter odborné monografie, přehledu teoretických přístupů, ale současně může být ku pomoci terapeutům a lze ji chápat jako příručku pro práci s klienty


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.