Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu

Učebnice/Odborná literatura

Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace navazuje na známé psychologické teorie snů, které uvádí, a zároveň otevírá novou perspektivu, originální úhel pohledu na sny. Sen může být nejenom splněním přání, jak o něm uvažoval Freud, kompenzací jednostranného fungování psýché, jak o něm referoval C. G. Jung, ale také může být součástí copingových ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu koupíte i tady

Specifikace Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 106 Kč

Publikace navazuje na známé psychologické teorie snů, které uvádí, a zároveň otevírá novou perspektivu, originální úhel pohledu na sny. Sen může být nejenom splněním přání, jak o něm uvažoval Freud, k ... a dál?

Produkt Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu

Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu - parametry

Název produktu: Jan Vaněk: Lucidní snění jako coping mechanismu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 106 Kč
Maximální cena: 178 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace navazuje na známé psychologické teorie snů, které uvádí, a zároveň otevírá novou perspektivu, originální úhel pohledu na sny. Sen může být nejenom splněním přání, jak o něm uvažoval Freud, kompenzací jednostranného fungování psýché, jak o něm referoval C. G. Jung, ale také může být součástí copingových mechanismů, mechanismů zvládání stresu - tento neotřelý pohled nabízí autor publikace. Autor nejdříve čerpá z širokého okruhu odborné literatury o snu; v neposlední řadě uvádí také teorie lucidního snu a metody navození lucidního stavu ve snu. V metodologické části na základě odborné literatury tvořivě nastiňuje roli výzkumníka při polostrukturovaném hloubkovém rozhovoru v rámci tradice kvalitativního výzkumu navazující na tzv. grounded theory, zakotvenou teorii Strausse a Corbina.Jádro knihy tvoří výzkum zaměřený na analýzu částí rozhovorů vedených s lidmi, kteří ve snu prožili lucidní zkušenost (tj. uvědomili si, že jsou ve snu). Na základě analýzy rozhovorů a jejich interpretace autor dospívá k různým odlišným vzorcům navození lucidní zkušenosti, ukazuje varianty spuštění bdělého vědomí ve snu. Demonstruje, jakou roli mohou hrát ve spuštění lucidní zkušenosti prostorové a archetypické determinanty, rozebírá také sny s výskytem OBE's, ukazuje, jak zkušenost s tělovým schématem souvisí s gendrovým prožíváním. V neposlední řadě ukazuje na to, jak sny pomáhají snícím zvládat náročné životní situace spojené s intenzivními emocemi. Kniha je určena všem zájemcům o problematiku lucidních snů, kteří zde naleznou cenné informace, a zejména může inspirovat studenty, psychology i vědce, kteří se chtějí dozvědět více o tématech copingových mechanismů, způsobech zvládání náročných situací, OBE's.    Mgr. Jan Vaněk pracuje v současné době jako odborný asistent na katedře pedagogiky a psychologie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Vystudoval jednooborovou psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Dlouhodobě se zabývá teorií a kvalitativním výzkumem snu, copingových mechanismů, psychologií náboženství a relaxačními a imaginativními metodami. Triton - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 120 str. - ISBN: 978-80-7387-363-9 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.