Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc.

Próza - beletrie

Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc.

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Jan Václav Pohl, polozapomenutá osobnost 18. století, působil jako učitel českého jazyka v různých vídeňských institucích, mj. v Collegiu Theresianu a na Šlechtické vojenské akademii, a jako soukromý učitel na císařském dvoře – češtině mimo jiné vyučoval i budoucího císaře Josefa II. Jeho mluvnice českého jazyka ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Není hrubě zdrávo v tom..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc. koupíte i tady

Specifikace Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc.

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 94 Kč

"Břídil prvního řádu", "výrobce jazykových nestvůr" a "prznitel krásné řeči české" Jan Václav Pohl, jemuž jeho velmi neotřelý přístup k českému jazyku vynesl věčné zatracení Josefa Dobrovského, vycház ... a dál?

Produkt Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc.

Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc. - parametry

Název produktu: Jan Václav Pohl: Není hrubě zdrávo v tomto povětří pozůstati aneb všelijaká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, etc.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 94 Kč
Maximální cena: 149 Kč
Ušetríte až: 55 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jan Václav Pohl, polozapomenutá osobnost 18. století, působil jako učitel českého jazyka v různých vídeňských institucích, mj. v Collegiu Theresianu a na Šlechtické vojenské akademii, a jako soukromý učitel na císařském dvoře – češtině mimo jiné vyučoval i budoucího císaře Josefa II. Jeho mluvnice českého jazyka vyšla během druhé poloviny 18. století celkem pětkrát, poprvé v roce 1756. Všechna vydání obsahují vedle výkladu gramatického systému i postupně doplňovaný a rozšiřovaný soubor česko-německých rozhovorů, jež představovaly nejčastější modelové situace (počasí, jídlo, oblékání, šerm, cestování apod.) a měly sloužit při procvičování konverzace. Novodobý čtenář získává dnes poprvé možnost ocenit velmi neotřelý přístup k českému jazyku, který Pohlovi vynesl věčné zatracení Josefa Dobrovského a následující generace bohemistů. „Gramatickým břídilem prvního řádu“ a „prznitelem krásné řeči české“ nazýval Pohla i jazykovědec Alois Lisický, který v roce 1920 sestavil z Pohlových novotvarů několikastránkovou povídku, jíž je doplněno toto vydání. Publikace: Není hrubě zdrávo v tom povětří pozůstati - aneb Všeliká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, o strojení neb oblékání, etc. - Jan Václav Pohl. "Břídil prvního řádu", "výrobce jazykových nestvůr" a "prznitel krásné řeči české" Jan Václav Pohl, jemuž jeho velmi neotřelý přístup k českému jazyku vynesl věčné zatracení Josefa Dobrovského, vychází po dvou stech padesáti letech poprvé v novodobém vydání. Vzhůru! Čas jest vstáti. Podejte mně čistý jezlonec. Nůž a žlici. Ukrojejí mně zřízek od ty stehnožky. Jděme na vejpustli. Zde začasty se procházím, dříve nežli slunce vyjde, za příčinou přemejšlení. Kniha do každé domácnosti, na cesty, do hostince i do šermířských sálů! Publikace: Není hrubě zdrávo v tom povětří pozůstati - aneb Všeliká rozmlouvání při potkání a ranním navštívení, o strojení neb oblékání, etc. - Jan Václav Pohl. Jan Václav Pohlaneb všelijaká rozmlouvání, při potkání a ranním navštívení, o strojení...VOLVOX GLOBATOR 2007, edice SMIL jazykem o jazyceKniha, čeština, 90 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.