Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Švankmajer

Knihy naučná literatura

Jan Švankmajer

Hodnocení: 1x
  • 4

Jan Švankmajer – Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou. Tato kniha pojednává o životě a dílech tohoto velice známého a úspěšného filmaře, výtvarníka, básníka a experimentátora. Zkrátka, Jan Švankmajer je považován za respektovaného umělce nejen u nás, ale i v zahraničí. Tato monografie zachycuje jeho život tak, jak dosud publikován nebyl. více podrobností

Radost vám udělá:
  • 4.76418
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Jan Švankmajer
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Švankmajer

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 1 610 Kč

Přestože výtvarné dílo a filmy Jana Švankmajera se dnes těší širokému mezinárodnímu uznání, které ho řadí mezi nejoriginálnější autory posledních desetiletí, mnohé stránky jeho života a tvorby zůstáva ... a dál?

Produkt Jan Švankmajer

Jan Švankmajer - parametry

Název produktu: Jan Švankmajer
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 610 Kč
Maximální cena: 1 791 Kč
Ušetríte až: 181 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jan Švankmajer – Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou . Přestože výtvarné dílo a filmy Jana Švankmajera se dnes těší širokému mezinárodnímu uznání, které ho řadí mezi nejoriginálnější autory posledních desetiletí, mnohé stránky jeho života a tvorby zůstávají neprozkoumány. Žádná kniha se dosud nepokusila systematicky a komplexně vyznačit cestu utváření a vývoje v díle tohoto filmaře, výtvarníka, experimentátora, básníka a "militantního surrealisty", a tak ukázat, jak spolu jednotlivé stránky rozmlouvají. Dosud nejobsažnější Švankmajerova monografie zachycuje jednotlivé aspekty jeho života a díla hlubším, přesnějším a podrobnějším způsobem a vybízí čtenáře, aby se ponořil do bohatého, soudržného a výlučného univerza. Eseje interpretují charakteristické atributy Švankmajerovy tvorby - loutkové divadlo, manýrismus, surrealismus, spolupráce s Evou Švankmajerovou, filmový jazyk, ale rovněž obsedantní sběratelskou vášeň, první tvůrčí formativní roky a zkušenosti; zabývají se tedy obdobím, jež dosud nebylo zpracováno, které napomáhá porozumění Švankmajerovu pozdějšímu tvůrčímu vývoji. Chronologicky pojatá biografická studie, střídající se s esejemi, uvádí a komentuje jednotlivé práce (divadelní a loutkové inscenace, scénografie, kresby, asambláže, filmy, objekty, básně), upozorňuje na četné umělecké a profesní spolupráce, určující setkání, vlivy, zkušenosti, obsese, představy, občanské postoje, jež utvářejí autorovu ojedinělou a osobitou imaginaci. Autoři knihy Švankmajerovu tvorbu nejen dobře znají, ale sdílejí s ním příbuzné vidění světa. Jejich souhrnná reflexe je doplněna antologií autorských textů Jana Švankmajera, nechybí podrobná filmografie a bibliografie. Kniha vychází samostatně v české i anglické jazykové verzi. Jan Švankmajer – Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou od nakladatelství Arbor vitae v kategorii Beletrie | Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz

Jan Švankmajer (1934) je jednou z neoriginálnějších osobností světového filmu, osloveni jeho dílem byly takové osobnosti jako David Lynch či Quentin Tarantino. Kniha Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou zůstane na dlouhou dobu zásadní Švankmajerovou monografií, podobným pramenným materiálem nikdo jiný nedisponuje.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.