Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin

Knihy

Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Nakladatelství Karmášek po úspěšné řadě biologických atlasů Šumavy zaměřuje svoji pozornost na další nesmírně zajímavý region s doposud mimořádně zachovanými a cennými přírodními společenstvy - Krkonoše. V originálně a velkoryse výtvarně pojaté (akademická malířka Pavla Kroupová) publikaci praktického ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Atlas krkonošských rost..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin koupíte i tady

Specifikace Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 369 Kč

Nakladatelství Karmášek po úspěšné řadě biologických atlasů Šumavy zaměřuje svoji pozornost na další nesmírně zajímavý region s doposud mimořádně zachovanými a cennými přírodními společenstvy - Krkono ... a dál?

Produkt Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin

Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin - parametry

Název produktu: Jan Štursa, Jiří Dvořák: Atlas krkonošských rostlin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 369 Kč
Maximální cena: 580 Kč
Ušetríte až: 211 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Nakladatelství Karmášek po úspěšné řadě biologických atlasů Šumavy zaměřuje svoji pozornost na další nesmírně zajímavý region s doposud mimořádně zachovanými a cennými přírodními společenstvy - Krkonoše. V originálně a velkoryse výtvarně pojaté (akademická malířka Pavla Kroupová) publikaci praktického podlouhlého formátu zahajuje novou řadu krkonošských atlasů dílem renomovaných botaniků Jana Štursy a Jiřího Dvořáka. Jan Štursa je v Krkonoších znám nejen jako na slovo vzatý odborník a autor mnoha knih o přírodě (často například s vynikajícím fotografem Jiřím Havlem), ale i jako dlouholetý pracovník Správy KRNAP. Jiří Dvořák, sám fotograf horské přírody, je zase zkušeným redaktorem časopisu Krkonoše-Jizerské hory a zaníceným botanikem. Zájemci najdou v knize jak zevrubnou obecnou část, popisující přírodní podmínky Krkonoš, jednotlivé vegetační stupně, historii výzkumu přírody pohoří, systém a cíle ochrany zdejší přírody, tak i řadu doplňků, slovníček odborných pojmů a rejstříky v českém, latinském, německém a polském jazyce. Úvod do knihy napsal současný ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka a své zamyšlení připojil i známý geobotanik Jiří Sádlo. Hlavní částí atlasu je ale pochopitelně zevrubný popis jednotlivých druhů, doplněný výbornými fotografiemi z jejich přirozeného výskytiště. Výbornou pomůckou pro určování druhů bude několik set perokreseb klíčových detailů rostlin od ilustrátorky Věry Ničové. Publikace by neměla chybět v odborné knihovně žádného botanika, svou přístupností a čtivostí je ale určena i školám a zejména všem turistům a návštěvníkům Krkonoš, a to i jejich polské části, neboť kniha se věnuje komplexně celému pohoří. Ovšem dobře poslouží i v sousedních Jizerských horách a do značné míry i dalších českých a moravských severních pohraničních pohořích.. Díky svému příručnímu formátu dobře snese i přibalení do batohu.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.