Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Škrha: Hypoglykemie

Učebnice/Odborná literatura

Jan Škrha: Hypoglykemie

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha pro pacienty se zaměřuje na léčbu inzulinovou pumpou s důrazem na praktické aspekty. Jednotlivé problémy resp. jejich řešení jsou čtenářům demonstrovány na příkladu smyšlené rodiny Novákových, kde otec i dcera jsou léčeni pro diabetes 1. typu inzulinovou pumpou. Za každou kapitolou pak následuje shrnutí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89203
skladem

Jaké má kniha
Hypoglykemie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Škrha: Hypoglykemie koupíte i tady

Specifikace Jan Škrha: Hypoglykemie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 304 Kč

Monografie je zaměřená na teoretické a praktické informace o současném pohledu na hypoglykemické stavy. ... a dál?

Produkt Jan Škrha: Hypoglykemie

Jan Škrha: Hypoglykemie - parametry

Název produktu: Jan Škrha: Hypoglykemie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 304 Kč
Maximální cena: 495 Kč
Ušetríte až: 191 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha pro pacienty se zaměřuje na léčbu inzulinovou pumpou s důrazem na praktické aspekty. Jednotlivé problémy resp. jejich řešení jsou čtenářům demonstrovány na příkladu smyšlené rodiny Novákových, kde otec i dcera jsou léčeni pro diabetes 1. typu inzulinovou pumpou. Za každou kapitolou pak následuje shrnutí nejdůležitějších poznatků vyplývajících z dané kapitoly. Kniha je koncipována tak, aby čtenář byl zábavnou a didaktickou formou seznámen opravdu se všemi problémy i výhodami, které každodenní užívání inzulinové pumpy přináší. V úvodu je pro úplnost pojednáno o diabetu jako takovém, jeho formách, jak vzniká a jak se projevuje. Druhá část úvodu je věnována léčebným možnostem diabetu a indikacím zahájení léčby inzulinovou pumpou. Poté je již pozornost zcela soustředěna na opravdu praktické aspekty, jako je aplikace infuzních setů, péče o místo vpichu, nastavení pumpy, výběr jednotlivých forem bolusových a bazálních dávek s ohledem např. na různé druhy jídel či pohybovou aktivitu. Dále jsou rozebírány situace, jako je infekční či jiná nemoc, cestování s inzulinovou pumpou apod. V knize nejsou opomíjeny žádné věkové kategorie, jsou rozebrána specifika této terapie s přihlédnutím na dětský, dospělý i seniorský věk. Kniha je doplněna názornými fotografiemi a ilustracemi. Monografie je zaměřená na teoretické a praktické informace o současném pohledu na hypoglykemické stavy. V první části jsou uvedena základní fakta o B-buňce, syntéze, sekreci a působení inzulinu za fyziologických podmínek, dále pak změny, které hypoglykemie vyvolává. Hlavní část knihy je zaměřena na diagnostiku a terapii hypoglykemických stavů. Široká problematika přesahuje rámec diabetologie, i když při diabetu jsou hypoglykemie nejčastější a v současné době jsou středem pozornosti. Diagnostická rozvaha lékaře se má opírat o patogenetický i klinický přístup. Lékař si tak může osvojit algoritmus při vyšetřování zejména v oblasti nediabetických hypoglykemií. V části věnované diabetu jsou uvedeny nejen současné cíle léčby, ale zároveň je zdůrazněn požadavek na individualizovaný přístup k terapii inzulinem i dalšími antidiabetiky. Čtenář tak získává zcela aktuální poznatky v oblasti, kde správná diagnostika, příčiny a léčba mají zásadní význam pro pacienta a perspektivu vývoje jeho dalšího zdravotního stavu. Autor využívá letitých zkušeností s diagnostikou a léčbou těchto stavů a předává je lékařům pro potřeby jejich klinické praxe.Autor: Škrha JanRok vydání: 2013Vazba: VázanýISBN: 978-80-7345-319-0Počet stran: 495Rozměry: 0 x 0 Hypoglykemie - Jan Škrha. Hypoglykemie - Jan Škrha od nakladatelství Maxdorf s.r.o. v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Jan ŠkrhaOd patofyziologie ke klinické praxiMAXDORF 2013, edice JesseniusKniha, čeština, 176 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.