MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

Knihy naučná literatura

Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788072602964

Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner Vzpomínková próza překladatele a publicisty Jána Roznera vyšla na Slovensku v roce 2009 a hned se stala slovenskou Knihou roku. Formálním rámcem jsou vzpomínky na události v době od smrti do pohřbu jeho ženy Zory Jesenské roku 1972. Oba, Rozner i Jesenská, patřili po roce 1968 k ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948
skladem

Jaké má kniha
Sedm dní do pohřbu
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

Čerstvá hodnocení Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

  • 5

Pája92, 25. listopadu 2015

Najlepší slovenský spisovateľ od Ruda Slobodu. A jeho najlepšia knížka.


Specifikace Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 176 Kč

Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner Vzpomínková próza překladatele a publicisty Jána Roznera vyšla na Slovensku v roce 2009 a hned se stala slovenskou Knihou roku. Formálním rámcem jsou vzpomínky na události v době od smrti do pohřbu jeho ženy Zory Jesenské roku 1972. Oba, Rozner i Jesenská, patřili po roce 1968 k zakázaným autorům. Husákovský režim se pohřbu Jesenské obával a uchýlil se k masivnímu zastrašování lidí i absurdním praktikám. Záběr je však širší, kniha s charakterem románu je autentickou zprávou o » ... a dál?

Produkt Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu - parametry

Název produktu: Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 176 Kč
Maximální cena: 179 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sedm dní do pohřbu - Ján Rozner Vzpomínková próza překladatele a publicisty Jána Roznera vyšla na Slovensku v roce 2009 a hned se stala slovenskou Knihou roku. Formálním rámcem jsou vzpomínky na události v době od smrti do pohřbu jeho ženy Zory Jesenské roku 1972. Oba, Rozner i Jesenská, patřili po roce 1968 k zakázaným autorům. Husákovský režim se pohřbu Jesenské obával a uchýlil se k masivnímu zastrašování lidí i absurdním praktikám. Záběr je však širší, kniha s charakterem románu je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměrech dané doby, o kulturních, společenských a politických poměrech na Slovensku na počátku normalizace. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Prostor naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Roznerův autobiografický román můžeme bez přehánění označit za klíčovou slovenskou knihu 2 pol. 20 století. Rámcem knihy jsou vzpomínky autora na události v době od smrti do pohřbu jeho ženy Zory Jesenké na konci roku 1972. Oba patřili po roce 1968 k zakázaným autorům, jejich díla byla vyřazena z knihoven a bylo jim znemožněno vykonávat povolání. Kniha je autentickou zprávou o lidech, událostech a poměrech dané doby. Autorovo líčení se odvíjí ve třetí osobě.


Recenze Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

Pája92, 25. listopadu 2015Najlepší slovenský spisovateľ od Ruda Slobodu. A jeho najlepšia knížka.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Ján Rozner: Sedm dní do pohřbu

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.