MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hry » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace

Učebnice/Odborná literatura

Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788024736037

Málokterá schopnost člověka je tak samozřejmá, jako je schopnost dítěte naučit se jazyk a tímto jazykem komunikovat. Ačkoliv osvojování jazyka dětmi je předmětem psychologického a lingvistického bádání již po dobu více než sto let, ani dnes není tento proces dokonale prozkoumán. Kniha objasňuje proces osvojování ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85965
skladem

Jaké má kniha
Dětská řeč a komunikace
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Doporučujeme Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace

Specifikace Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 183 Kč

Málokterá schopnost člověka je tak samozřejmá, jako je schopnost dítěte naučit se jazyk a tímto jazykem komunikovat. Ačkoliv osvojování jazyka dětmi je předmětem psychologického a lingvistického bádání již po dobu více než sto let, ani dnes není tento proces dokonale prozkoumán.Kniha objasňuje proces osvojování jazyka a rozvoje komunikační schopnosti u dětí na základě teorií a výzkumů vývojové psycholingvistiky. Seznamuje čtenáře s nejnovějšími teoretickými a výzkumnými poznatky o tom, jak vzniká a vyvíjí se » ... a dál?

Produkt Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace

Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace - parametry

Název produktu: Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 183 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Málokterá schopnost člověka je tak samozřejmá, jako je schopnost dítěte naučit se jazyk a tímto jazykem komunikovat. Ačkoliv osvojování jazyka dětmi je předmětem psychologického a lingvistického bádání již po dobu více než sto let, ani dnes není tento proces dokonale prozkoumán. Kniha objasňuje proces osvojování jazyka a rozvoje komunikační schopnosti u dětí na základě teorií a výzkumů vývojové psycholingvistiky. Seznamuje čtenáře s nejnovějšími teoretickými a výzkumnými poznatky o tom, jak vzniká a vyvíjí se jazyková a komunikační schopnost u dětí od narození a během předškolního období. Publikace je určena především studentům psychologie, lingvistiky, pedagogiky, vysokoškolským pedagogům těchto oborů a také učitelkám mateřských škol. Obsah:Předmluva1. Fenomén "dětská řeč" a jeho zkoumání1.1 Historie vědeckého zkoumání dětské řeči1.2 Informační zdroje k výzkumu dětské řeči a komunikace2. Osvojování jazyka a vývoj řeči u dětí: Teoretické explanace2.1. Teorie osvojování jazyka podle Chomského2.2. Současné koncepce ve vývojové psycholingvisticeRacionalistický přístupEmpiristický přístupInterakční přístup3. Charakteristiky vývoje dětské řeči: Výzkumné evidence3.1. Prenatální kořeny jazyka a komunikace dětí3.2. Počáteční jazykový inputProzodické vlastnosti jazykového inputuFonémový repertoár jazykového inputuSchopnost kojenců učit se komunikovat3.3 Počáteční stadia vývoje řečiKdy nastává přechod od percepce řeči dospělého k porozumění řeči dospělého?Kdy děti začínají mluvit?4. Konstruování jazykové a komunikační kompetence dětí4.1. Konstruování gramatické kompetenceMechanismus osvojování gramatických prostředků u dětíOsvojování syntaxeOsvojování tázacích konstrukcíOsvojování souvětných konstrukcí4.2 Konstruování sémantické (lexikální) kompetenceRané období vývoje dětské slovní zásobyOsvojování významů slovOsvojování druhů slovAkcelerace vs. Kontinuální vývoj dětské slovní zásobyDiference ve vývoji slovní zásoby mezi dívkami a chlapciPříčiny genderových rozdílů v osvojování slovní zásoby dětmi4.3 Předškolní období vývoje dětské slovní zásoby5. Jazykový inputSoučasné pojetí role jazykového inputuZákladní jazykový input: mateřština / mateřská řečŘeč matek a řeč otcůJazyková senzitivita matekDlouhodobé efekty řeči matekVliv frekvence slov v jazykovém inputuJazykový input z širšího komunikačního prostředí6. Osvojování komunikační kompetence a charakteristiky dětské komunikaceKomunikační chování dětí a jejich interakční (pragmalingvistické) dovednostiPodpůrná role dospělých v rozvíjení komunikace dětíVliv různých faktorů na komunikaci dětí s dospělými6.1 Osvojování pragmatických typů výpovědí (řečových aktů) dětmiRole otců v rozvíjení komunikace dětí6.2 Komunikace dětí s dětmi7. Komunikační kompetence dětí a vliv předškolní edukace7.1. Podpora jazykové a komunikační kompetence dětí v mateřských školách7.2. Reálná komunikace dětí v mateřských školách7.3. Komunikace učitelek mateřských škol s dětmi8. sociální a kulturní determinanty vývoje řeči a komunikace


Přidat recenzi pro Jan Průcha: Dětská řeč a komunikace

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.