Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Poněšický: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie (E-KNIHA)

Učebnice/Odborná literatura

Jan Poněšický: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie (E-KNIHA) cena od 0 Kč

Jan Poněšický: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie (E-KNIHA)

Hodnocení: 1x
  • 4

Psychosomatickou příčinu onemocnění lze vystopovat u celé jedné třetiny pacientů hledajících pomoc u svého obvodního lékaře. Než se jim dostane odborné psychoterapeutické péče, kterou skutečně potřebují, vystřídají zbytečně v průměru 12 lékařů během 7 let. Důvody leží na obou stranách, neznalost až odmítání psychické ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jan Poněšický: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie (E-KNIHA) - parametry

Název produktu: Jan Poněšický: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie (E-KNIHA)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Psychosomatickou příčinu onemocnění lze vystopovat u celé jedné třetiny pacientů hledajících pomoc u svého obvodního lékaře. Než se jim dostane odborné psychoterapeutické péče, kterou skutečně potřebují, vystřídají zbytečně v průměru 12 lékařů během 7 let. Důvody leží na obou stranách, neznalost až odmítání psychické podmíněnosti tělesných symptomů na straně lékařů, předsudky, stud a přání rychle a snadno se uzdravit na straně pacientů. Oběma stranám se nechce investovat námahu a čas do procesu uzdravování. Není příjemné zabývat se vlastní odpovědností za vzniklé strádání, ovšem známku onemocnění je nezbytné chápat jako poukaz na nutnost důkladněji se zabývat svou životní situací. Psychoterapeutická léčba nabízí nejen možnost vyléčení vlastním úsilím, bez léků, nýbrž je "navíc" spojena i s možností dosáhnout vyšší kvality a hlubšího smyslu žití. Kniha je určena studentům medicíny a psychologie, lékařům, psychoterapeutům i zainteresovaným laikům. Publikace: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie - Jan Poněšický. Jak a proč se tělo dává k dispozici pro neřešitelné či konfliktní situace? Jak se snaží kompenzovat psychologické nedostatky ve výstavbě osobnosti? Proč se tělo používá k vyrovnání neschopnosti vyjádřit emoce? Kdy se stává prostředkem komunikace? Psychosomatickým onemocněním trpí celá jedna třetina pacientů obvodních lékařů. Než se jim dostane odborné psychoterapeutické péče, kterou skutečně potřebují, vystřídají zbytečně v průměru 12 lékařů během 7 let. Psychoterapeutická léčba nabízí nejen možnost vyléčení vlastním úsilím, bez léků, nýbrž je „navíc“ spojena i s možností dosáhnout vyšší kvality a hlubšího smyslu žití. Publikace: Neurózy, psychosomatická onemocnění a psychoterapie - Jan Poněšický. Neurózy, psychosomatická onem. - Triton - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 216 str. - ISBN: 80-7254-459-4 - Kniha Jan PoněšickýTriton 2002Kniha, čeština, 216 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.