Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Neruda: Povídky malostranské

Knihy

Jan Neruda: Povídky malostranské

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Jan Neruda (1834 - 1891) Spisovatel, novinář, divadelní kritik a fejetonista, jeden z nejvýraznějších představitelů kruhu kolem almanachu Máj. Z prozaické tvorby můžeme zmínit oprávněně známé a ceněné Povídky malostranské, z bohaté básnické žně pak Knihy veršů, Písně kosmické či Zpěvy páteční. Ve své době ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.33
skladem

Jaké má kniha
Povídky malostranské
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Neruda: Povídky malostranské

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 159 Kč

Anotace: Jan Neruda (1834 - 1891) Spisovatel, novinář, divadelní kritik a fejetonista, jeden z nejvýraznějších představitelů kruhu kolem almanachu Máj. Z prozaické tvorby můžeme zmínit oprávněně známé a ceněné Povídky malostranské, z bohaté básnické žně pak Knihy veršů, Písně kosmické či Zpěvy páteční. Ve své době byl ceněn především jako autor fejetonů, krátkých „podčárníků“, stejně jako o několik desetiletí později Karel Čapek. Jeho básnické dílo došlo ocenění až na přelomu století díky snahám Josefa Svatopluka » ... a dál?

Produkt Jan Neruda: Povídky malostranské

Jan Neruda: Povídky malostranské - parametry

Název produktu: Jan Neruda: Povídky malostranské
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 159 Kč
Maximální cena: 230 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Jan Neruda (1834 - 1891) Spisovatel, novinář, divadelní kritik a fejetonista, jeden z nejvýraznějších představitelů kruhu kolem almanachu Máj. Z prozaické tvorby můžeme zmínit oprávněně známé a ceněné Povídky malostranské, z bohaté básnické žně pak Knihy veršů, Písně kosmické či Zpěvy páteční. Ve své době byl ceněn především jako autor fejetonů, krátkých „podčárníků“, stejně jako o několik desetiletí později Karel Čapek. Jeho básnické dílo došlo ocenění až na přelomu století díky snahám Josefa Svatopluka Machara. Zdroje: LEHÁR, Jan.

Česká literatura od počátků k dnešku. Praha: Lidové noviny, 1998. 1058 s. ISBN 8071063088. OPELÍK, Jiří. Lexikon české literatury: osobnosti, díla, instituce.3. M–Ř. Sv. I, M–O. Praha: Academia, 2000. 728 s. ISBN 8020007083 Tato sbírka povídek je vrcholným prozaickým dílem Jana Nerudy a jedním z nejvýznamnějších literárních děl české literatury vůbec. Soubor třinácti povídek, které původně samostatně vycházely v různých časopisech (Květy, Národní listy, Podřipan, Lumír), autor sestavil aprvně společně vydal v roce 1877. My vám je nyní přinášíme v bohatě ilustrované knížce, která na vás dýchne atmosférou Malé Strany 19. století a přenese vás mezi každodenní starosti i radosti prostých lidí, jež Neruda tak mistrně zobrazoval. Povídky malostranské - Jan Neruda od authora Jan Neruda a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.