Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Matura, Martin Tomášek: Město - vytváření prostoru v literatuře a výtvarném umění

Učebnice/Odborná literatura

Jan Matura, Martin Tomášek: Město - vytváření prostoru v literatuře a výtvarném umění

Hodnocení: 1x
  • 4

Kolektivní publikace sedmnácti českých, slovenských a polských autorů a autorek se zabývá městským prostorem v literatuře a výtvarném umění s příhlédnutím k sociálně-kulturním kontextům. Reflektuje teoretická východiska zkoumání prostoru, studuje rozmanité způsoby konstrukce prostoru v literárním textu i žánry a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Matura, Martin Tomášek: Město - vytváření prostoru v literatuře a výtvarném umění

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 373 Kč

Kolektivní publikace sedmnácti českých, slovenských a polských autorů a autorek se zabývá městským prostorem v literatuře a výtvarném umění s příhlédnutím k sociálně-kulturním kontextům. Reflektuje te ... a dál?

Produkt Jan Matura, Martin Tomášek: Město - vytváření prostoru v literatuře a výtvarném umění

Jan Matura, Martin Tomášek: Město - vytváření prostoru v literatuře a výtvarném umění - parametry

Název produktu: Jan Matura, Martin Tomášek: Město - vytváření prostoru v literatuře a výtvarném umění
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 373 Kč
Maximální cena: 376 Kč
Ušetríte až: 3 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kolektivní publikace sedmnácti českých, slovenských a polských autorů a autorek se zabývá městským prostorem v literatuře a výtvarném umění s příhlédnutím k sociálně-kulturním kontextům. Reflektuje teoretická východiska zkoumání prostoru, studuje rozmanité způsoby konstrukce prostoru v literárním textu i žánry a toposy městské literatury. Především se zabývá konkrétními historickými reprezentacemi města zejména v  raném novověku a v období 19. a 20. století. K dalším tématům knihy patří např.: vizuální kultura středověkého města, metafory města, specifičnost městského tématu ve slovenské literární kultuře, obrazy maloměsta i velkoměsta v moderní české próze, proměny Ostravy v díle Jana Balabána, urbánní prostor jako reprezentace revolučních společenských vizí.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.