Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Kuklík, Jan Němeček: Od národního státu ke státu národností?

Knihy naučná literatura

Jan Kuklík, Jan Němeček: Od národního státu ke státu národností?

Hodnocení: 1x
  • 4

Od národního státu ke státu národností? – Národnostní statut a snahy o řešení menšinové otázky v Československu v roce 1938 - Jan Kuklík, Jan Němeček. Kniha se zabývá návrhem na vydání národnostního statutu v Československu v roce 1938, který byl pokusem řešit složitou situaci, do které se československý stát koncem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83783

Jaké má kniha
Od národního státu ke s..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Kuklík, Jan Němeček: Od národního státu ke státu národností?

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 250 Kč

Publikace: Od národního státu ke státu národností? - Národnostní statut a snahy o řešení menšinové otázky v Československu v roce 1938 - Jan Kuklík , Jan Němeček. Kniha se zabývá návrhem na vydání národnostního statutu v Československu v roce 1938, který byl pokusem řešit složitou situaci, do které se československý stát koncem třicátých let dostal. Národnostní statut měl být významnou reformou menšinové politiky a měl se týkat nejen německé menšiny, ale i všech ostatních menšin a jejich právního postavení. » ... a dál?

Produkt Jan Kuklík, Jan Němeček: Od národního státu ke státu národností?

Jan Kuklík, Jan Němeček: Od národního státu ke státu národností? - parametry

Název produktu: Jan Kuklík, Jan Němeček: Od národního státu ke státu národností?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 420 Kč
Ušetríte až: 170 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Od národního státu ke státu národností? – Národnostní statut a snahy o řešení menšinové otázky v Československu v roce 1938 - Jan Kuklík, Jan Němeček. Kniha se zabývá návrhem na vydání národnostního statutu v Československu v roce 1938, který byl pokusem řešit složitou situaci, do které se československý stát koncem třicátých let dostal. Národnostní statut měl být významnou reformou menšinové politiky a měl se týkat nejen německé menšiny, ale i všech ostatních menšin a jejich právního postavení. Dotýkal se nejen jazykového práva, ale i otázek školství, státní správy, sociálního zabezpečení či trestní ochrany menšin. Hlavním účelem připravovaného právního předpisu mělo být uvolnění mezinárodního tlaku na Československo v souvislosti s Hitlerovou politikou po anšlusu Rakouska, která otevřeně využívala požadavky sudetských Němců jako součást snah k prosazení územních a politických požadavků, vedoucích až k Mnichovu a poté i k druhé světové válce. Kniha analyzuje jak přípravu statutu, vnitropolitická jednání a jednání s SdP, tak zejména mezinárodněpolitickou rovinu, která předurčila neúspěch tohoto ambiciózního návrhu na řešení menšinových otázek. Součástí knihy je i edice textu národnostního statutu, který je tak poprvé v ucelené podobě k dispozici zájemcům o moderní československé dějiny. Od národního státu ke státu národností? – Národnostní statut a snahy o řešení menšinové otázky v Československu v roce 1938 - Jan Kuklík, Jan Němeček od nakladatelství Karolinum v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.