Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Hurdík: Právnické osoby a jejich typologie

Učebnice/Odborná literatura

Jan Hurdík: Právnické osoby a jejich typologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Publikace je výsledkem dlouhodobého odborného zájmu autora o právnické osoby a jejich právní i interdisciplinární charakteristiku. Navazuje na předcházející monografická i časopisecká díla, věnovaná nadacím a obecné právní charakteristice právnických osob. Autor v monografii sleduje dvě dynamicky se měnící ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83847

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Hurdík: Právnické osoby a jejich typologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 314 Kč

Publikace: Právnické osoby a jejich typologie 2.vyd. - Hurdík Jan. Publikace: Právnické osoby a jejich typologie 2.vyd. - Hurdík Jan. ... a dál?

Produkt Jan Hurdík: Právnické osoby a jejich typologie

Jan Hurdík: Právnické osoby a jejich typologie - parametry

Název produktu: Jan Hurdík: Právnické osoby a jejich typologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 314 Kč
Maximální cena: 322 Kč
Ušetríte až: 8 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Publikace je výsledkem dlouhodobého odborného zájmu autora o právnické osoby a jejich právní i interdisciplinární charakteristiku. Navazuje na předcházející monografická i časopisecká díla, věnovaná nadacím a obecné právní charakteristice právnických osob.

Autor v monografii sleduje dvě dynamicky se měnící roviny. První je vývoj koncepce právnických osob, směřující k dosažení jejich jednotného právního základu a současně k mnohosti jevových podob, projevující se v jejich diferencovaných právních formách. Usiluje o nalezení společenských východisek a právního základu vědecky odůvodněné typologie právnických osob. Tento základ nachází v základních charakteristických rysech právnických osob, jejich společném základu daném jejich nejobecnějším společenským cílem a v konkrétních variabilních projevech jejich poslání, spojených s užitím odpovídajících právních forem. Druhá rovina překračuje rámec práva a hledá vývojové tendence právnických osob do budoucna v poznatcích ekonomické, sociologické aj. literatury, zabývající se vlivem změn, kterými prochází lidská společnost, na změny v podobě základního konceptu i jednotlivých typů právnických osob. Monografi e je určena nejen čtenářům s právnickou profesí, ale i odborníkům z humanitně a ekonomicky zaměřených oborů. Právnické osoby a jejich EPI44 - Edice: Beckova edice právní instituty - CH BECK - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesk Jan HurdíkC.H.BECK 2009, edice Beckova edice právní institutyKniha, čeština, 108 stran Autor knihy Jan Hurdík, Vydavatelstvo C.H.BECK


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.