Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie

Knihy naučná literatura

Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie

Hodnocení: 1x
  • 4

Pěstování sukulentních rostlin má u nás bohatou tradici a zájem o ně se stále zvyšujezájmovou . Ve sbírkách nebo mezi pokojovými rostlinami se od pradávna vyskytují druhy, o nichž se jejich majitelé domnívají, že jsou to kaktusy. Mají totiž sloupkovité nebo kulovité tělo, jehož povrch je rozbrázděn žebry a na nich ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pěstujeme euforbie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie koupíte i tady

Specifikace Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 48 Kč

Kniha Pěstujeme euforbie kromě podrobné charakteristiky čeledi a rodu zahrnuje botanické i praktické třídění sukulentních druhů euforbií. Obsahuje podrobné návody na pěstování mnoha druhů euforbií, ... a dál?

Produkt Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie

Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie - parametry

Název produktu: Jan Gratias, Jan Nosek: Pěstujeme euforbie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 48 Kč
Maximální cena: 187 Kč
Ušetríte až: 139 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pěstování sukulentních rostlin má u nás bohatou tradici a zájem o ně se stále zvyšujezájmovou . Ve sbírkách nebo mezi pokojovými rostlinami se od pradávna vyskytují druhy, o nichž se jejich majitelé domnívají, že jsou to kaktusy. Mají totiž sloupkovité nebo kulovité tělo, jehož povrch je rozbrázděn žebry a na nich vyrůstají trny to vše jsou přece hlavní znaky těla kaktusů. Počáteční zklamání z toho, že jde o úplně jiný druh sukulentu, se časem změní v nadšení a pěstitel zájemcům s pýchou ukazuje rostliny zvané česky sukulentní pryšce, které jsou svou krásou a tvarovou pestrostí kaktusům zcela rovnocenné. Vlastní pryšce (rod Euphorbia) jsou velice početnou a rozmanitou skupinou rostlin, z asi dvou tisíc druhů je několik stovek výrazně sukulentních. Sukulentní euforbie vynikají neobyčejným bohatstvím tvarů a životních forem - od zakrslých geofytů až po obrovské stromové druhy. Tato kniha je monografií o jednom botanickém rodu, ale nemůže shromáždit veškeré informace o všech dosud známých druzích. V české a slovenské literatuře větší souhrn informací o těchto rostlinách chybí a v časopisech jsou články o pěstování euforbií jen roztroušené. Cílem autorů je proto nabídnout souhrn botanicko -pěstitelských charakteristik zástupců rodu Euphorbia z pohledu českých milovníků exotických rostlin. Kniha je určena především laické veřejnosti. Obsahuje podrobné návody na pěstování mnoha druhů euforbií, které se již prodávají jako okrasné rostliny v supermarketech, ale většinou si s nimi kupující nevědí rady rady, jak se o ně starat. Pokročilí pěstitele v textu najdou popisy druhů, které by jen obtížně hledali v zahraniční literatuře. Pěstujeme euforbie - Gratias Jan, Nosek Jan. První česká monografie o sukulentních rostlinách z rodu Euphorbia (pryšec). Kniha kromě podrobné charakteristiky čeledi a rodu zahrnuje botanické i praktické třídění sukulentních druhů euforbií. Obsahuje podrobné návody na pěstování mnoha druhů euforbií, které se již prodávají jako okrasné rostliny v supermarketech, ale většinou si kupující nevědí rady, jak se o ně starat. Nedílnou součástí knihy je podrobný rejstřík (včetně seznamu platně popsaných druhů) a obsáhlý slovníček botanicko-pěstitelských pojmů. Pěstujeme euforbie - Gratias Jan, Nosek Jan od nakladatelství v kategorii Hobby | | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.