Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov

Knihy osobnosti a fakta

Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov

Hodnocení: 1x
  • 4

Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách - Fridrich Jan, Fridrichová-Sýkorová Ivana . Dvanáct let po objevu a čtyři roky po odchodu jednoho z autorů, dostává se čtenářům do rukou publikace, věnovaná detailnímu zpracování staropaleolitického naleziště Braškov I a II. Kniha je věnována nejstarší ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Braškov
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov koupíte i tady

Specifikace Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 219 Kč

Dvanáct let po objevu a čtyři roky po odchodu jednoho z autorů, dostává se čtenářům do rukou publikace, věnovaná detailnímu zpracování staropaleolitického naleziště Braškov I a II. Kniha je věnována n ... a dál?

Produkt Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov

Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov - parametry

Název produktu: Jan Fridrich, Ivana Fridrichová-Sýkorová: Braškov
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 219 Kč
Maximální cena: 399 Kč
Ušetríte až: 180 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách - Fridrich Jan, Fridrichová-Sýkorová Ivana . Dvanáct let po objevu a čtyři roky po odchodu jednoho z autorů, dostává se čtenářům do rukou publikace, věnovaná detailnímu zpracování staropaleolitického naleziště Braškov I a II. Kniha je věnována nejstarší historii Braškova, která se začala psát před neuvěřitelnými 750 000 lety. K objevu sídliště staropaleolitických lovců a sběračů na úpatí kopce Horka došlo při stavbě dálnice v r. 1999. Jejím objevitelem byl Jan Fridrich. Jedná se o lokalitu, potvrzující správnost vyčlenění přezleticienu jako středoevropské facie acheullénu s.l. na území současných Čech. Z naleziště silně postiženého postdepozičními vlivy byla získána velká kolekce kamenné štípané industrie (několik tisíc kusů artefaktů) vyrobené z místního buližníku, která umožnila verifikovat úroveň technologické zdatnosti nositelů přezleticienu v návaznosti na detailně provedenou typologickou a morfometrickou analýzu nalezené kolekce kamenné štípané industrie. Výsledky zpracování inventáře této lokality navíc umožnily podstatně lepší komparaci přezleticienu s nalezišti téhož okruhu v Evropě a na Blízkém Východě. Kniha patří do řady základních publikací věnovaných nejstaršímu osídlení Čech a její vydání postupně naplňuje dlouhodobý záměr pracovníků Laboratoře pro výzkum paleolitu, ArÚ AV ČR Praha, v.v.i., zpřístupnit doklady po životě našich nejdávnějších předků jak odborné tak i mírně poučené laické veřejnosti. Kniha je v pořadí druhá v nové Knižnici České společnosti archeologické, o.p.s. Braškov - nové naleziště přezleticienu ve středních Čechách - Fridrich Jan, Fridrichová-Sýkorová Ivana od nakladatelství v kategorii | Hobby | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.