Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku

Knihy naučná literatura

Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku

Hodnocení: 1x
  • 4

Vrchnostenské město v raném novověku – Vztahy k vrchnosti a venkovskému zázemí na příkladu Svitav v 17. století - Jan Dvořák. Monografie, inspirovaná v přístupu ke zkoumané skutečnosti především teorií centrálního místa a základními tezemi strukturalismu, se zabývá vztahem vrchnostenského města v raném novověku k ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Vrchnostenské město v r..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku koupíte i tady

Specifikace Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 124 Kč

Monografie, inspirovaná v přístupu ke zkoumané skutečnosti především teorií centrálního místa a základními tezemi strukturalismu, se zabývá vztahem vrchnostenského města v raném novověku k vrchnosti a ... a dál?

Produkt Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku

Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku - parametry

Název produktu: Jan Dvořák: Vrchnostenské město v raném novověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 124 Kč
Maximální cena: 171 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vrchnostenské město v raném novověku – Vztahy k vrchnosti a venkovskému zázemí na příkladu Svitav v 17. století - Jan Dvořák. Monografie, inspirovaná v přístupu ke zkoumané skutečnosti především teorií centrálního místa a základními tezemi strukturalismu, se zabývá vztahem vrchnostenského města v raném novověku k vrchnosti a jejím úředníkům na jedné straně a venkovskému zázemí na straně druhé. Pro řešení daných otázek bylo zvoleno město Svitavy jako centrum svitavského panství, a to v časovém horizontu 17. století. Úvodní pasáže dvou základních, chronologicky vymezených kapitol představují město a potažmo panství jako jeden z prvků širší struktury pozemkového majetku olomouckého biskupa. V následujících podkapitolách je pak toto město postulováno do pozice centra v rámci užší struktury panství a je sledováno, do jaké míry se v daném vymezení realizovaly jeho vztahy k ostatním sídelním jednotkám a vrchnostenské správě a jak dalece jimi bylo toto město definováno. V těchto intencích je předkládaný text zacílen na otázky demografické, správní, právní a hospodářské. Vrchnostenské město v raném novověku – Vztahy k vrchnosti a venkovskému zázemí na příkladu Svitav v 17. století - Jan Dvořák od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.