Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Chlíbec: Italští sochaři v českých zemích

Knihy

Jan Chlíbec: Italští sochaři v českých zemích

Hodnocení: 1x
  • 4

Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby - Jiří Roháček, Kristýna Uhlíková. Se jménem Zdeňka Wirtha je spojena celá jedna epocha českých dějin umění a památkové péče. Nejedná se přitom pouze o stránku odbornou - vědeckou, nýbrž i o stránku organizační, včetně řízení systému památkové péče na centrální úrovni. Jeho osobnost ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86451
skladem

Jaké má kniha
Italští sochaři v český..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Chlíbec: Italští sochaři v českých zemích

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 254 Kč

Se jménem Zdeňka Wirtha je spojena celá jedna epocha českých dějin umění a památkové péče. Nejedná se přitom pouze o stránku odbornou - vědeckou, nýbrž i o stránku organizační, včetně řízení systému památkové péče na centrální úrovni. Jeho osobnost byla bezpochyby v mnohém kontroverzní a názory např. na jeho působení jako předsedy poválečné Národní kulturní komise se značně rozcházejí. Sestavení sborníku předcházelo mezinárodní vědecké zasedání v roce 2008. Mezi českými i zahraničními autory textů najdeme jak » ... a dál?

Produkt Jan Chlíbec: Italští sochaři v českých zemích

Jan Chlíbec: Italští sochaři v českých zemích - parametry

Název produktu: Jan Chlíbec: Italští sochaři v českých zemích
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 254 Kč
Maximální cena: 422 Kč
Ušetríte až: 168 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby - Jiří Roháček, Kristýna Uhlíková. Se jménem Zdeňka Wirtha je spojena celá jedna epocha českých dějin umění a památkové péče. Nejedná se přitom pouze o stránku odbornou - vědeckou, nýbrž i o stránku organizační, včetně řízení systému památkové péče na centrální úrovni. Jeho osobnost byla bezpochyby v mnohém kontroverzní a názory např. na jeho působení jako předsedy poválečné Národní kulturní komise se značně rozcházejí. Sestavení sborníku předcházelo mezinárodní vědecké zasedání v roce 2008. Mezi českými i zahraničními autory textů najdeme jak badatele zabývající se historií dějin umění (Alena Janatková, Pavel Šopák), památkové péče (Cathleen M. Giustino, Jana Synková, Petr Štoncner, Jiří Křížek, Kristina Uhlíková) či regionální kulturní historií (Hana Kábová), tak historiky umění různých oblastí zájmu - historiky barokní architektury (Jiří T. Kotalík), zahradní architektury (Sylva Dobalová, Ivan P. Muchka), moderní architektury (Rostislav Švácha, Vendula Hnídková) nebo industriální architektury (Vladislava Valchářová). Příspěvky jsou uspořádány tematicky, aby se čtenář po úvodní syntetizující stati postupně seznámil s hlavními oblastmi Wirthovy činnosti od prvního desetiletí 20. století, kdy publikoval svoji studii o barokní gotice, až do počátku 50. let, kdy připravoval jako předseda Národní kulturní komise instalaci Ratibořického zámku. Na závěr je zařazen text věnovaný Wirthově rozsáhlé pozůstalosti uložené dnes v Ústavu dějin umění AV ČR. Zdeněk Wirth pohledem dnešní doby - Jiří Roháček, Kristýna Uhlíková od nakladatelství v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Italští sochaři v českých zemích v období renesance - Jan Chlíbec. Kniha je první publikací, která souhrnně a detailně mapuje

sochařskou produkci italských mistrů v Čechách a na Moravě v

časovém rozmezí konce 15. století - první třetiny 17. století. Její

úvodní část tvoří několik kapitol zabývajících se důvody pomalého

pronikání renesančních tendencí v českých zemích té doby a

literárními předpoklady pro přijímání renesance ve výtvarné

oblasti. Text sleduje příliv italských umělců i kameníků,

pocházejících většinou z italsko-švýcarského pomezí, a vzrůstání

jejich umělecké i společenské prestiže objednavatelskou aktivitou

panovnického dvora, šlechty a měšťanů.

Pozornost je věnována také cestovním deníkům jako autentickému

svědectví setkání českého vzdělance s renesančním světem. Jsou zde

charakterizovány sochařské dílny italských mistrů a sféry jejich

činnosti. Druhá, rozsáhlejší část obsahuje podrobná katalogová

hesla děl italských sochařů a kameníků a jejich obrazovou

dokumentaci. Publikace: Italští sochaři v českých zemích v období renesance - Jan Chlíbec.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.