Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Balon: Sociologická teorie

Knihy

Jan Balon: Sociologická teorie

Hodnocení: 1x
  • 4

Sociologická teorie. – Příběh krize a fragmentace – projekt obnovy a rekonstrukce - Jan Balon. Kniha se zaměřuje na teoretický vývoj sociologie jako vědecké disciplíny. Chce nabídnout jiný pohled na sociologickou teorii, než s jakým se dnes setkáváme. Prezentuje ji nikoli jako oblast zájmu, jíž je upřena cesta vpřed ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Sociologická teorie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Balon: Sociologická teorie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 201 Kč

Kniha se zaměřuje na teoretický vývoj sociologie jako vědecké disciplíny. Chce nabídnout jiný pohled na sociologickou teorii, než s jakým se dnes setkáváme. Prezentuje ji nikoli jako oblast zájmu, jíž ... a dál?

Produkt Jan Balon: Sociologická teorie

Jan Balon: Sociologická teorie - parametry

Název produktu: Jan Balon: Sociologická teorie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 201 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sociologická teorie. – Příběh krize a fragmentace – projekt obnovy a rekonstrukce - Jan Balon. Kniha se zaměřuje na teoretický vývoj sociologie jako vědecké disciplíny. Chce nabídnout jiný pohled na sociologickou teorii, než s jakým se dnes setkáváme. Prezentuje ji nikoli jako oblast zájmu, jíž je upřena cesta vpřed a která se jen vyčerpává v rituálních výkladech klasiků či sekundárních textech rekapitulujících dějiny oboru. Na příkladu sociologických koncepcí jednání se autor pokouší ukázat, že teoretický vývoj řešení sociologických problémů – a spolu s ním i výklad teoreticky nejzajímavějšího sociologického problému, problému jednání – je možný.Cílem knihy je historicky prozkoumat možnosti i rozpory teorií jednání a rozpracovat obecné výkladové schéma kategorií vycházejících z jednání vztažené ke konceptuálnímu profilu klasické, moderní i současné sociologické teorie. Výklad teoretického vývoje sociologie na příkladu koncepcí jednání rovněž přivádí k potřebě vyložit vývoj současné sociologické teorie, který bývá líčen jako příběh krize a selhání oboru jako takového. Proti přístupům (zvláště těm, které mají v oblibě předponu post) autor usiluje o rekonstrukci sociologické tradice – tedy o rozpracování teorie jednání a obnovu (specificky) sociologické argumentace. Sociologická teorie. – Příběh krize a fragmentace – projekt obnovy a rekonstrukce - Jan Balon od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.