Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen James MacKillop: Keltské bájesloví

Knihy osobnosti a fakta

James MacKillop: Keltské bájesloví

Hodnocení: 1x
  • 4

Keltové byli jakýmisi všudybyly starověku. Jejich stopy jsou roztroušeny od Galatie, nacházející se v dnešním Turecku, přes střední Evropu až po Portugalskou Galicii a samozřejmě - Britské ostrovy. O jejich kosmologii, názorech na vznik a uspořádání světa, sice prakticky nic nevíme, zato se dochoval dostatek ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.67
skladem

Jaké má kniha
Keltské bájesloví
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace James MacKillop: Keltské bájesloví

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 384 Kč

Keltské bájesloví - James MacKillop, Autor postupně rozebírá dochované mýty a vykládá je i s pomocí nejnovějších archeologických nálezů. Stranou nezůstává ani silné sepětí božstev s živočišnou říší. z kategorie Knihy | Beletrie | Ostatní beletrie | Báje, mýty, pověsti a bajky od Lidové noviny naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! ... a dál?

Produkt James MacKillop: Keltské bájesloví

James MacKillop: Keltské bájesloví - parametry

Název produktu: James MacKillop: Keltské bájesloví
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 384 Kč
Maximální cena: 384 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Keltové byli jakýmisi všudybyly starověku. Jejich stopy jsou roztroušeny od Galatie, nacházející se v dnešním Turecku, přes střední Evropu až po Portugalskou Galicii a samozřejmě - Britské ostrovy. O jejich kosmologii, názorech na vznik a uspořádání světa, sice prakticky nic nevíme, zato se dochoval dostatek archeologických a ikonografických dokladů o běžném, nijak bezstarostném životě. Teprve ve středověku se začnou písemně zaznamenávat příběhy hustě protkané mythologickými motivy. Nejbohatší žeň sklízíme z literatury irské a velšské, bez jejichž barvité představivosti bychom byli ochuzeni o nedozírný obzor. Keltské bájesloví - MacKillop James. Keltové byli jakýmisi všudybyly starověku. Jejich stopy jsou roztroušeny od Galatie, nacházející se v dnešním Turecku, přes střední Evropu až po Portugalskou Galicii a samozřejmě – Britské ostrovy. . Po úvodní části, seznamující nás s dějinami a potížemi bádání nad keltským bájeslovím, se přehledně dovíme, to nejpodstatnější o irských a velšských mýtech stejně jako o dalších dochovaných vyprávěních z příbuzných oblastí. Keltské bájesloví - MacKillop James od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Keltské bájesloví - James MacKillop. Autor postupně rozebírá dochované mýty a vykládá je i s pomocí

nejnovějších archeologických nálezů. Stranou nezůstává ani silné

sepětí božstev s živočišnou říší. Publikace: Keltské bájesloví - James MacKillop. James MacKillopyNakladatelství Lidové noviny 2009, edice MythologieKniha, čeština, 416 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.