Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert

Knihy pro děti a mládež

James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert

Hodnocení: 1x
  • 4

Známý básník a muzikant, člen legendární kapely The Plastic People of the Universe vypráví dětem své příběhy. Není nutné zrovna jezdit o Vánocích na Velikonoční ostrov, abychom prožili něco úžasného. Stačí se jen dobře dívat kolem sebe...??Vráťa Brabenec psal kdysi dávno pohádky a povídky o zvířatech své malé dceři ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert koupíte i tady

Specifikace James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 133 Kč

Jediná kniha Jamese Joyce určená dětem. Autor napsal pohádku ve 30. letech jako dopis svému vnukovi. Kočka a čert vypráví o městečku na břehu Loiry rozděleném řekou na dvě části, které však nemá žádný most a občané městečka si ho ani neumějí postavit. Purkmistr města se proto upíše ďáblu, ten však chce jako protislužbu duši prvního člověka, který po mostě přejde. Purkmistr však ví, koho obětuje... Akvarely do knihy vytvořil talentovaný student Akademie výtvarných umění Tadeáš Kotrba. ... a dál?

Produkt James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert

James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert - parametry

Název produktu: James Joyce, Tadeáš Kotrba: Kočka a čert
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 133 Kč
Maximální cena: 198 Kč
Ušetríte až: 65 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Známý básník a muzikant, člen legendární kapely The Plastic People of the Universe vypráví dětem své příběhy. Není nutné zrovna jezdit o Vánocích na Velikonoční ostrov, abychom prožili něco úžasného. Stačí se jen dobře dívat kolem sebe...??Vráťa Brabenec psal kdysi dávno pohádky a povídky o zvířatech své malé dceři Nikole. Těžko však z původního rukopisu, který měl ilustrovat Karel Nepraš, něco dohledávat - vždyť estébáci u Brabenců tolikrát obrátili domácnost vzhůru nohama, tolik písemností zabavili a v exilu se Brabencovi tolikrát stěhovali, že se sotva mohlo něco dochovat.??A tak to sepsal znovu - a jeho příběhy se zcela vymykají všemu, co se u nás pro děti píše a vydává. Jeho vyprávění je dokonale prosto všech výchovných doporučení, stejně jako vyfantazírovaných zápletek, protože podle něj se děckám nic nalhávat a vymýšlet prostě nemá.??Karel Nepraš už Vráťovu knížku ilustrovat nemůže, a tak si Vráťa Brabenec vybral Matěje Formana - je podobný komediant jako on.?Matěj se do malování pustil s velkým gustem, a když na závěr v hospodě na Wilsoňáku kreslil Vráťův portrét do knížky, kolem nich sedící Romové, kteří právě vysedli z rychlíku z Anglie, chtěli taky portrétovat, za což panu malíři nabídli štangli irské uzeniny a tři Euro. Plácli si, ale do knížky už se dostat nestihli - tak třeba budou v nějaké příští povídce... Publikace: Kočka a čert - James Joyce. Jediná kniha Jamese Joyce určená dětem Kočka a čert vypráví o

městečku na břehu Loiry rozděleném řekou na dvě části, které však

nemá žádný most a občané městečka si ho ani neumějí postavit.

Purkmistr města se proto upíše ďáblu, ten však chce jako

protislužbu duši prvního člověka, který po mostě přejde. A jak to

dopadne?

Autor napsal pohádku ve 30. letech jako dopis svému vnukovi. Kniha

vychází 14. ledna u příležitosti 70. výročí autorovy smrti.

Akvarely do knihy vytvořil talentovaný student Akademie výtvarných

umění Tadeáš Kotrba. Publikace: Kočka a čert - James Joyce. Legenda o mostě z Beaugency, který si místní nechají postavit samotným čertem, byla původně dopisem Jamese Joyce vnukovi Stephenu Jamesi Joyceovi o prázdninách roku 1936. Originální ukázka Joyceova vypravěčství v rámci rodiny, jako dědeček má kouzlo jednoduchosti a jemně absurdního humoru, přesně takového, jak je znám z Joyceova mistrovského díla.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.