Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci

Učebnice/Odborná literatura

Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci

Hodnocení: 1x
  • 4

Odpovědnost státu za výkon veřejné moci - Jakub Severa, Pavel Mates . Právo požadovat náhradu škody či jiné újmy ze strany toho, kdo ji utrpěl v důsledku činnosti nebo naopak nečinnosti veřejné moci, patří k pojmovým znakům demokratických právních států. V této monografii se mohou čtenáři seznámit s tím, jak je toto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Odpovědnost státu za vý..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci koupíte i tady

Specifikace Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 251 Kč

Právo požadovat náhradu škody či jiné újmy ze strany toho, kdo ji utrpěl v důsledku činnosti nebo naopak nečinnosti veřejné moci, patří k pojmovým znakům demokratických právních států. V této monograf ... a dál?

Produkt Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci

Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci - parametry

Název produktu: Jakub Severa, Pavel Mates: Odpovědnost státu za výkon veřejné moci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 251 Kč
Maximální cena: 392 Kč
Ušetríte až: 141 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Odpovědnost státu za výkon veřejné moci - Jakub Severa, Pavel Mates . Právo požadovat náhradu škody či jiné újmy ze strany toho, kdo ji utrpěl v důsledku činnosti nebo naopak nečinnosti veřejné moci, patří k pojmovým znakům demokratických právních států. V této monografii se mohou čtenáři seznámit s tím, jak je toto právo zakotveno v českém právním řádu a jak je naplňováno. Autoři se nejporve zabývají ústavními garancemi tohoto práva, zmiňují také úpravu v mezinárodních smlouvách. Tato východiska zasazují do obecnějšího teoretického rámce pojmu odpovědnosti a jeho komponentů v právu soukromém i veřejném. Na tomto základě pak postupně objasňují základní předpoklady, které musí být splněny, aby bylo možno se odpovědnosti úspěšně dovolávat, analyzují jednotlivé právní tituly vzniku odpovědnosti, objasňují, za jakých podmínek je dána příčinná souvislost mezi nezákonným aktem a vznikem škody, resp. jiné újmy, jaký okruh subjektů přichází v úvahu, vysvětlují vztah úpravy odpovědnosti za škodu v zák. č. 82/1998 Sb. a v občanském zákoníku, seznamují s postupem při uplatňování nároků a dalšími instituty, které se v této oblasti vyskytují. Zmíněny jsou i podmínky regresu vůči těm, kteří škodu nebo jinou újmu způsobili. Pro čtenáře může být zajímavý i přehled statistických údajů o mimosoudním a soudním vyřizování nároků ze strany těch, kteří byli veřejnou mocí poškozeni. Kniha samozřejmě čerpá z rozsáhlého přehledu a zevrubné analýzy judikatury soudů obecných i Ústavního soudu. Odpovědnost státu za výkon veřejné moci - Jakub Severa, Pavel Mates od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.