Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození

Knihy naučná literatura

Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození

Hodnocení: 1x
  • 4

Prozodické spisy raného obrození - Jakub Říha, Petra Hesová. Svazek přináší souborné vydání čtyř nejdůležitějších prozodických spisů raného obrození, které definovaly podobu dobových polemik mezi zastánci sylabotónismu a časomíry. V čele souboru stojí nový český překlad pojednání Josefa Dobrovského Böhmische Prosodie ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Prozodické spisy raného..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození koupíte i tady

Specifikace Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 190 Kč

Svazek přináší souborné vydání čtyř nejdůležitějších prozodických spisů raného obrození, které definovaly podobu dobových polemik mezi zastánci sylabotónismu a časomíry. V čele souboru stojí nový česk ... a dál?

Produkt Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození

Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození - parametry

Název produktu: Jakub Říha, Petra Hesová: Prozodické spisy raného obrození
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 190 Kč
Maximální cena: 261 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Prozodické spisy raného obrození - Jakub Říha, Petra Hesová. Svazek přináší souborné vydání čtyř nejdůležitějších prozodických spisů raného obrození, které definovaly podobu dobových polemik mezi zastánci sylabotónismu a časomíry. V čele souboru stojí nový český překlad pojednání Josefa Dobrovského Böhmische Prosodie (1795) a Prosodie (1798; vychází česky poprvé), které položilo základy sylabotónické reformy českého verše. Druhým textem souboru je spis Počátkové českého básnictví, obzvláště prozódie (1818) Pavla Josefa Šafaříka a Františka Palackého, který je vášnivou polemikou s Dobrovského sylabotónismem a jeho realizací v poezii puchmajerovských básníků ve jménu (obnovené) časomíry. Soubor uzavírá doposavad přehlížený spis Zlomky o českém básnictví, zvláště pak o prozódii (1820) Šebestiána Hněvkovského, představující obranu puchmajerovské generace a zároveň pokus o syntézu obou protikladných postojů. Vydávané texty jsou vybaveny komentářem a vysvětlivkami a doplněny slovníkem základních symbolů a pojmů z teorie verše. Prozodické spisy raného obrození - Jakub Říha, Petra Hesová od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.