Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jakub Rákosník, Igor Tomeš: Sociální stát v Československu

Knihy naučná literatura

Jakub Rákosník, Igor Tomeš: Sociální stát v Československu

Hodnocení: 1x
  • 4

Sociální stát v Československu - Právně-institucionální vývoj v letech 1918-1992 - Rákosník Jakub, Tomeš Igor. Za samozřejmou součást moderní evropské společnosti dnes považujeme sociální vymoženosti, jakými jsou podpora v nezaměstnanosti, důchodový systém, veřejná ochrana zdraví, bezplatné vzdělání a řada dalších. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Sociální stát v Českosl..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jakub Rákosník, Igor Tomeš: Sociální stát v Československu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 306 Kč

Za samozřejmou součást moderní evropské společnosti dnes považujeme sociální vymoženosti, jakými jsou podpora v nezaměstnanosti, důchodový systém, veřejná ochrana zdraví, bezplatné vzdělání a řada dal ... a dál?

Produkt Jakub Rákosník, Igor Tomeš: Sociální stát v Československu

Jakub Rákosník, Igor Tomeš: Sociální stát v Československu - parametry

Název produktu: Jakub Rákosník, Igor Tomeš: Sociální stát v Československu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 306 Kč
Maximální cena: 434 Kč
Ušetríte až: 128 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Sociální stát v Československu - Právně-institucionální vývoj v letech 1918-1992 - Rákosník Jakub, Tomeš Igor. Za samozřejmou součást moderní evropské společnosti dnes považujeme sociální vymoženosti, jakými jsou podpora v nezaměstnanosti, důchodový systém, veřejná ochrana zdraví, bezplatné vzdělání a řada dalších. Již jsme si zvykli na sociální a přerozdělovací funkci státu, od něhož očekáváme, že nám tyto služby zajistí. Přitom tato role státu, stejně jako související otázka společenské solidarity, je a byla v naší společnosti předmětem diskuzí, které se vedou již přes sto let a dosud nebyly ukončeny. Kniha pojednává o vývoji sociálního systému v Československu. Mluvíme-li dnes o nutnosti sociální reformy, nelze zapomínat, že nemůže být uskutečněna bez znalosti důvodů vzniku současného sociálního modelu a bez poznání chyb, jichž se naši předchůdci mnohdy dopustili. Bez informací o historii sociálního státu je totiž velmi pravděpodobné, že omyly našich předků si znovu zopakujeme. Kdo hledá potvrzení svých ideologických představ o sociální funkci státu, ten nenalezne v této knize nic podstatného. Kdo hodlá porozumět příčinám jeho vzniku, jež jsou mnohdy zahaleny v mlze vzdálených staletí, a pochopit dlouhodobě se utvářející struktury dnešní české sociální politiky, tomu je tato kniha určena. Sociální stát v Československu - Právně-institucionální vývoj v letech 1918-1992 - Rákosník Jakub, Tomeš Igor od nakladatelství Auditorium v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha pojednává o období tzv. velké hospodářské krize 30. let 20. století, která zásadním způsobem ovlivnila chod světových dějin. Zabývá se možnými příčinami, dramatickým průběhem i následky tohoto hospodářského fenoménu, ke kterému se dnes ekonomové znovu vrací v kontextu aktuální krize evropské a americké ekonomiky. Autoři rozebírají příčiny krachu na americké burze v roce 1929, následné hospodářské problémy a jejich přenesení na evropský kontinent včetně Československa, kde poukazují na dopady v oblasti průmyslu, zemědělství a obchodu. Kniha tak uvádí na pravou míru často zidealizovaný pohled na život za první československé republiky. Zvláštní pozornost autoři věnují sociálním dopadům (nezaměstnanost, životní úroveň obyvatel) a také politickým souvislostem, zejména pak vzestupu extremistických hnutí a autoritářských režimů. Vzhledem ke komplexnosti pohledu na ekonomickou krizi v minulém století tak kniha nabízí zamyšlení nad budoucností soudobé společnosti, která může být teprve na začátku krizového vývoje.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.