Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jakub Deml: Carissime, kde se touláte?

Knihy

Jakub Deml: Carissime, kde se touláte?

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic - Jakub Deml. Svazek Carissime, kde se touláte? otevírá ediční řadu Korespondence Jakuba Demla (1878–1961), která chce zpřístupnit některé dosud nevydané soubory básníkových dopisů. Dochovaly se jich tisíce desítkám adresátů. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Carissime, kde se toulá..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Deml: Carissime, kde se touláte? koupíte i tady

Specifikace Jakub Deml: Carissime, kde se touláte?

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 121 Kč

Svazek Carissime, kde se touláte? otevírá ediční řadu Korespondence Jakuba Demla (1878–1961), která chce zpřístupnit některé dosud nevydané soubory básníkových dopisů. Dochovaly se jich tisíce desítká ... a dál?

Produkt Jakub Deml: Carissime, kde se touláte?

Jakub Deml: Carissime, kde se touláte? - parametry

Název produktu: Jakub Deml: Carissime, kde se touláte?
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 121 Kč
Maximální cena: 264 Kč
Ušetríte až: 143 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic - Jakub Deml. Svazek Carissime, kde se touláte? otevírá ediční řadu Korespondence Jakuba Demla (1878–1961), která chce zpřístupnit některé dosud nevydané soubory básníkových dopisů. Dochovaly se jich tisíce desítkám adresátů. Potvrzují těsné spojení Demlova díla a života, ale také vyvracejí představu, že vše, co zažil, vepsal do svého díla nebo že vše, co sepsal, také publikoval. Básnicky silné a dokumentárně cenné listy adresoval nejen známým umělcům (Březina, Bílek, Šalda, Neumann, Weiner, Durych, Nezval, Holan…), ale také přátelům, které „velká“ historie literatury nezná. Patří k nim i kněz a překladatel Josef Ševčík (1857–1911). Dopisy tomuto babickému faráři z let 1904–1911, doplněné úryvky z adresátových odpovědí i dalších korespondencí, zachycují v hrubých rysech příběh Demlovy spolupráce se staroříšským vydavatelem Josefem Florianem. Zároveň dokumentují Demlovo sedmileté putování mezi pěti českomoravskými farnostmi, kterými prošel jako kaplan či administrátor v nemilosti, dokud nebyl předčasně a doživotně penzionován. Publikace: CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic - Jakub Deml. Jakub DemlDauphin 2010, edice Korespondence Jakuba DemlaKniha, čeština, 232 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.