Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989

Učebnice/Odborná literatura

Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989

Hodnocení: 1x
  • 4

Volby a volební systémy představují jednu ze základních a nejpodstatnějších institucí moderních demokratických politických systémů a jsou jedním ze základních pilířů moderních demokracií jako takových.. Studium volebních systémů a jejich mechanismů je proto předmětem poměrně velkého množství odborné politologické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Politika volebních refo..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989 koupíte i tady

Specifikace Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 125 Kč

Volby a volební systémy představují jednu ze základních a nejpodstatnějších institucí moderních demokratických politických systémů a jsou jedním ze základních pilířů moderních demokracií jako takových ... a dál?

Produkt Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989

Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989 - parametry

Název produktu: Jakub Charvát: Politika volebních reforem v ČR po roce 1989
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 125 Kč
Maximální cena: 351 Kč
Ušetríte až: 226 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Volby a volební systémy představují jednu ze základních a nejpodstatnějších institucí moderních demokratických politických systémů a jsou jedním ze základních pilířů moderních demokracií jako takových.. Studium volebních systémů a jejich mechanismů je proto předmětem poměrně velkého množství odborné politologické literatury, ba dokonce patří k nejvýznamnějším tématům soudobé politologické analýzy. Ústředním tématem a hlavním cílem této publikace je detailní diachronní srovnávací analýza politiky volebních reforem v Československu a v České republice po roce 1989 a jejích proměn v průběhu času. Autor primárně sleduje reformní procesy vztahující se k volebním pravidlům pro Federální shromáždění a Českou národní radu v době existence ČSFR, respektive k nastavení základních parametrů volebního systému do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR od roku 1993. Recenze Z obsahu  ÚVOD Cíle, metody a východiska práce Poděkování 1. POLITIKA VOLEBNÍCH REFOREM V TEORETICKÉ PERSPEKTIVĚ 1.1 Vývoj volebních reforem v proměnách času 1.1.1 První vlna volebních reforem 1.1.2 Druhá vlna volebních reforem 1.1.3 Třetí vlna volebních reforem 1.1.4 Čtvrtá vlna volebních reforem 1.2 Typologie volebních reforem 1.3 Politika volebních „nereforem“ a tzv. bariérový přístup 1.4 Analytický rámec pro českou politiku volebních reforem po roce 1989 2. POLITIKA SNĚMOVNÍCH VOLEBNÍCH REFOREM V ČR PO ROCE 1989 A JEJÍ ÚSTAVNÍ LIMITY 2.1 Tři fáze politiky volebních reforem v ČR 2.2 Ústavní limity politiky (sněmovních) volebních reforem v ČR 3. JAKÝ VOLEBNÍ SYSTÉM PRO NOVOU DEMOKRACII (1990–1992)  3.1 Československý volební systém v re/konstrukci 3.2 Revize volebních pravidel na podzim roku 1991 3.3 Zhodnocení první fáze politiky volebních reforem 3.4 Přijímání volebního zákona v roce 1995 4. POLITIKA VOLEBNÍCH REFOREM V OBDOBÍ TZV. OPOZIČNÍ SMLOUVY (1998–2002)  4.1 Akademická diskuse o nutnosti volební reformy (1996–2000) 4.2 Tzv. opozičně -smluvní volební reforma (1998–2000) 4.3 Nález Ústavního soudu ČR č. 64/2001 Sb. a „vynucená“ volební reforma z roku 2002 4.4 Zhodnocení druhé fáze politiky volebních reforem 5. VOLEBNÍ REFORMA DRUHÉ TOPOLÁNKOVY VLÁDY (2006–2009)  5.1 Návrhy variant volební reformy zamítnutých Vládou ČR v srpnu 2008 5.2 Holandská, řecká a skotská varianta sněmovní volební reformy 5.3 Zhodnocení třetí fáze politiky sněmovních volebních reforem v ČR 6. ZÁVĚR SEZNAM ZKRATEK SUMMARY The Politics of Electoral Reform in the Czech Republic after 1989 SEZNAM LITERATURY A PRAMENŮ Literatura Příslušné zákony Dokumenty Články v periodicích Elektronické zdroje VĚCNÝ REJSTŘÍK O autorovi JAKUB CHARVÁT, Ph.D. (1985) vystudoval obor Politické teorie a současné dějiny (Mgr.) a Politologie (Ph.D.) na Ústavu politologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2010 působí na Katedře politologie a humanitních studií Metropolitní univerzity Praha v pozicích akademického pracovníka a tajemníka katedry. Ve své pedagogické i vědecko-výzkumné činnosti se zaměřuje na především proble


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.