Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen J. P. Kauffmann: Černý pokoj v Longwoodu

Próza - beletrie

J. P. Kauffmann: Černý pokoj v Longwoodu

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak se cítil velký dobyvatel Evropy v atlantickém ostrovním žaláři? - Poslední léta francouzského císaře - Jací jsou dnes obyvatelé zajateckého ostrova? - Co se dálo za zdmi Longwoodu? - Z Elby na Svatou Helenu - Jaký byl Napoleon, jehož oslovovali žalářníci generále Bonaparte? "Napoleon vyčerpal do dna dobrou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82353
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace J. P. Kauffmann: Černý pokoj v Longwoodu

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 169 Kč

Jak se cítil velký dobyvatel Evropy v atlantickém ostrovním žaláři? - Poslední léta francouzského císaře - Jací jsou dnes obyvatelé zajateckého ostrova? - Co se dálo za zdmi Longwoodu? - Z Elby na Svatou Helenu - Jaký byl Napoleon, jehož oslovovali žalářníci generále Bonaparte? "Napoleon vyčerpal do dna dobrou vůli Francouzů, zneužil jejich oběti, pokryl Evropu hroby, popelem a slzami. Přesto mu však ti, kteří pro něho nejvíc trpěli, totiž jeho vojáci, zůstali nejvěrnější a ještě dnes navzdory uplynulému » ... a dál?

Produkt J. P. Kauffmann: Černý pokoj v Longwoodu

J. P. Kauffmann: Černý pokoj v Longwoodu - parametry

Název produktu: J. P. Kauffmann: Černý pokoj v Longwoodu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 169 Kč
Maximální cena: 169 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak se cítil velký dobyvatel Evropy v atlantickém ostrovním žaláři? - Poslední léta francouzského císaře - Jací jsou dnes obyvatelé zajateckého ostrova? - Co se dálo za zdmi Longwoodu? - Z Elby na Svatou Helenu - Jaký byl Napoleon, jehož oslovovali žalářníci generále Bonaparte? "Napoleon vyčerpal do dna dobrou vůli Francouzů, zneužil jejich oběti, pokryl Evropu hroby, popelem a slzami. Přesto mu však ti, kteří pro něho nejvíc trpěli, totiž jeho vojáci, zůstali nejvěrnější a ještě dnes navzdory uplynulému času a novým zkouškám vzdávají davy ze všech koutů světa poctu jeho památce. Všichni jsou u jeho hrobu ovládáni záchvěvy velikosti." Poražený a nemocný člověk na Svaté Heleně vzbuzuje soucit. Jako všichni vězni i Napoleon bojovalo zachování své osobnosti. Smršť představivosti rozmělnila a rozmetala minulost. Napoleon se tu v rozkladném ovzduší tropů pokoušel dát dohromady její úlomky. Longwood je příběh pomalého zvětrávání. Odloučení od světa způsobuje erozi osobnosti. Vězeň se ze všech sil snaží pochopit, proč ho všichni opustili. Hořké vědomí, že zůstal zapomenut a sám, spotřebovává všechnu svou energii. Nakonec zlikvidují tyto vnitřní procesy veškerou jeho vůli k životu. Zajetí učinilo z Napoleona nahého, zranitelného člověka. Bránil se tomu tím, že si připomínal svou slávu. Jistě, vybavoval si při tom jak úspěchy, tak nezdary. Oživováním popela minulosti se však vyčerpal. Největším utrpením pro každého vězně je připomínat si šťastné dny... O tom všem se dočtete v této knize. Černý pokoj v Longwoodu – Napoleonova cesta na Svatou Helenu - Jean-Paul Kauffmann. Kniha francouzského novináře Jeana-Paula Kauffmanna není ani tradiční historickou prací o Napoleonově šestiletém exilu na Svaté Heleně, ani cestopisem o zapadlém ostrůvku mezi Afrikou a Jižní Amerikou. Pohybuje se spíše na pomezí psychologie a filozofie a zabývá se zejména duševním stavem člověka, který se ocitne v extrémních podmínkách vězení, ačkoli je zvyklý na reprezentační způsob života. Devět kapitol knihy odpovídá devíti dnům Napoleonova pobytu na ostrově, děj však přesahuje rámec exilu a vrací se k mnoha závažným momentům Napoleonova života, zejména bitevním. Černý pokoj v Longwoodu – Napoleonova cesta na Svatou Helenu - Jean-Paul Kauffmann od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : J. P. Kauffmann, Druh sortimentu : Kniha, Černý pokoj v Longwoodu, Jazyk : Čeština, Počet stran : 184


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.