Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen J. K. Rowling: Prázdné místo

Próza - beletrie

J. K. Rowling: Prázdné místo

Hodnocení: 1x
  • 4

Velký román o malém městě Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89382
skladem

Jaké má kniha
Prázdné místo
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? J. K. Rowling: Prázdné místo koupíte i tady

Čerstvá hodnocení J. K. Rowling: Prázdné místo

  • 4

a95, 25. listopadu 2015

Rowlingová umí výborně vykreslit postavy i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Atmosféru malého města s jeho žabomyšími válkami i existenčními dramaty. Dějová linka bohužel pokulhává, do poloviny jsem bojovala s nutkáním knihu odložit. Rovněž značně depresivní ladění nemusí každému vyhovovat.


Specifikace J. K. Rowling: Prázdné místo

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 297 Kč

První román autorky Harryho Pottera pro dospělé čtenáře. Fascinující svět v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své sousedy. Pagford je zdánlivě idylickým anglickým městečkem se starobylým opatstvím. Ale za touto fasádou se skrývá město ve válce. ... a dál?

Produkt J. K. Rowling: Prázdné místo

J. K. Rowling: Prázdné místo - parametry

Název produktu: J. K. Rowling: Prázdné místo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 297 Kč
Maximální cena: 474 Kč
Ušetríte až: 177 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Velký román o malém městě Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje. "Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás," říká o románu šéfredaktorka Martina Mašínová. PRÁZDNÉ MÍSTO je první román pro dospělé od nepřekonatelné vypravěčky J. K. Rowlingové. J. K. ROWLINGOVÁ je autorkou série o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do 74 jazyků a prodalo se jich přes 450 milionů výtisků. Na základě řady vzniklo osm filmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince Asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, Ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích, například podporuje znevýhodněné děti. Neporažený válečník, legendární lump a dědic dračí krve Wahargem čeká v napjaté atmosféře, která prostupuje královským městem Moharn, na svou popravu.Elvíra, čarodějka nesmírné krásy a neobvyklého nadání, je na nátlak královy zákonné manželky a čtyř oficiálních milenek vykázána ode dvora (a tím i z království).Filip, divadelní dramatik, arbiter elegantiarum, génius a největší osina v zadku, jakou jste kdy viděli, má před premiérou.Na světe byste jen těžko hledali nesourodější trojici, přesto se všichni poté, co je (dosti tvrdě) vykopnou ze slušné společnosti, sejdou na lodi postavené z neexistujícího dřeva, míříci k ostrovu, který sice existuje, ale pouze v legendách.Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantasy sérií, která byla vytvořena na územích České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala na konci devadesátých let celá generace hráčů a tato kniha je prvním svazkem velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy.Je to román plný nadlidské síly, nezkrocené magie a žalostné zbabělosti. Pokud navíc věříte tomu, že zemřít se dá zábavným způsobem, pak také i humoru.

Pevná vazba s přebalem, 149x220 mm, 360 stran, vyšlo 19.5.2016.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.