MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen J. K. Rowling: Prázdné místo

Próza - beletrie

J. K. Rowling: Prázdné místo

Hodnocení: 4x
  • 3.75
EAN: 9788025901557

Velký román o malém městě Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948
skladem

Jaké má kniha
Prázdné místo
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen J. K. Rowling: Prázdné místo

Čerstvá hodnocení J. K. Rowling: Prázdné místo

  • 4

a95, 25. listopadu 2015

Rowlingová umí výborně vykreslit postavy i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Atmosféru malého města s jeho žabomyšími válkami i existenčními dramaty. Dějová linka bohužel pokulhává, do poloviny jsem bojovala s nutkáním knihu odložit. Rovněž značně depresivní ladění nemusí každému vyhovovat.


Specifikace J. K. Rowling: Prázdné místo

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 447 Kč

Prázdné místo - Joanne K. Rowlingová Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu » ... a dál?

Produkt J. K. Rowling: Prázdné místo

J. K. Rowling: Prázdné místo - parametry

Název produktu: J. K. Rowling: Prázdné místo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 447 Kč
Maximální cena: 447 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.75 bodů z 5
Počet hodnocení: 4 x
Hodnocení:
  • 3.75
Podrobný popis:

Velký román o malém městě Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se zprvu zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje."Prázdné místo je velkolepý a skvěle napsaný román o soudobé společnosti. Rowlingová vytvořila fascinující svět, v jehož postavách zaručeně rozpoznáte své vlastní sousedy. Šarvátky i divoké střety, jež otřásají životem lidí v Pagfordu, jsou plné vášní, které zasahují i každého z nás," říká o románu šéfredaktorka Martina Mašínová. PRÁZDNÉ MÍSTO je první román pro dospělé od nepřekonatelné vypravěčky J. K. Rowlingové. J. K. ROWLINGOVÁ je autorkou série o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do 74 jazyků a prodalo se jich přes 450 milionů výtisků. Na základě řady vzniklo osm filmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince Asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, Ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích, například podporuje znevýhodněné děti. Neporažený válečník, legendární lump a dědic dračí krve Wahargem čeká v napjaté atmosféře, která prostupuje královským městem Moharn, na svou popravu.Elvíra, čarodějka nesmírné krásy a neobvyklého nadání, je na nátlak královy zákonné manželky a čtyř oficiálních milenek vykázána ode dvora (a tím i z království).Filip, divadelní dramatik, arbiter elegantiarum, génius a největší osina v zadku, jakou jste kdy viděli, má před premiérou.Na světe byste jen těžko hledali nesourodější trojici, přesto se všichni poté, co je (dosti tvrdě) vykopnou ze slušné společnosti, sejdou na lodi postavené z neexistujícího dřeva, míříci k ostrovu, který sice existuje, ale pouze v legendách.Brány Skeldalu jsou bez debaty nejslavnější počítačovou fantasy sérií, která byla vytvořena na územích České a Slovenské republiky. Na prvním dílu vyrůstala na konci devadesátých let celá generace hráčů a tato kniha je prvním svazkem velkolepé čtyřdílné ságy napsané podle této kultovní předlohy.Je to román plný nadlidské síly, nezkrocené magie a žalostné zbabělosti. Pokud navíc věříte tomu, že zemřít se dá zábavným způsobem, pak také i humoru.

Pevná vazba s přebalem, 149x220 mm, 360 stran, vyšlo 19.5.2016.

Autorka přebalu i vnitřních ilustrací: Jana Maffet Šouflová


Recenze J. K. Rowling: Prázdné místo

Přidáno: 25. května 2018

Přidáno: 22. května 2018

Přidáno: 19. května 2018

Přidáno: 29. července 2017

a95, 25. listopadu 2015Rowlingová umí výborně vykreslit postavy i prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Atmosféru malého města s jeho žabomyšími válkami i existenčními dramaty. Dějová linka bohužel pokulhává, do poloviny jsem bojovala s nutkáním knihu odložit. Rovněž značně depresivní ladění nemusí každému vyhovovat.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 4
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro J. K. Rowling: Prázdné místo

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Versace Eros 50ml

Versace Eros 50ml

Versace uvedl na trh vůni pro muže – Eros inspirovanou a hluboce spojenou s řeckou mytologií. Cílem tohoto vydáni je odhalit a uvolnit vášeň a touhu. Vůně byla pojmenována po řeckém bohu lásky a synovi bohyně Afrodity – Eros. Inspirace čerpající ze »

od 743 Kč

v 17 obchodech

Monika Kopřivová: Babičko, vyprávěj

Monika Kopřivová: Babičko, vyprávěj

Kniha Babičko, vyprávěj je českým bestsellerem a unikátním dárkem, který vyvolá úsměv u každé babičky. Jde o otevřenou knihu pro zaznamenání vzpomínek od jejího dětství po současnost. Babička bude sama nebo s vaší pomocí vyplňovat knížku a odpoví tak na »

od 389 Kč

v 5 obchodech

Harry Potter a prokleté dítě

Harry Potter a prokleté dítě

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou »

od 389 Kč

ve 4 obchodech

Tomáš Kosačík: Břicháč Tom

Tomáš Kosačík: Břicháč Tom

Kniha Břicháč Tom Jak jsem zhubl 27 kg a jak můžete i VY! představují jednoduché recepty do 30 minut, které zbavily autora 33 cm v pase. Kniha ukazuje, že zhubnout může opravdu každý. Popis Kniha Břicháč Tom Jak jsem zhubl 27 kg a jak můžete i VY!odhaluje »

od 268 Kč

ve 3 obchodech

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.