Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ivo Purš, Ivan Prokop Muchka, Jaroslava Hausenblasová, Sylva Dobalová: Hvězda

Knihy naučná literatura

Ivo Purš, Ivan Prokop Muchka, Jaroslava Hausenblasová, Sylva Dobalová: Hvězda

Hodnocení: 1x
  • 4

Hvězda – Arcivévoda Ferdinand Tyrolský a jeho letohrádek v evropském kontextu - Sylva Dobalová, Jaroslava Hausenblasová, Ivan Prokop Muchka, Ivo Purš . Renesanční letohrádek Hvězda patří k symbolům Prahy. Kolektiv badatelů pod vedením Ivana P. Muchky zdůrazňuje, že neobvyklá podoba i mimořádně umělecky kvalitní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ivo Purš, Ivan Prokop Muchka, Jaroslava Hausenblasová, Sylva Dobalová: Hvězda

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 584 Kč

Renesanční letohrádek Hvězda patří k symbolům Prahy. Kolektiv badatelů pod vedením Ivana P. Muchky zdůrazňuje, že neobvyklá podoba i mimořádně umělecky kvalitní štuková vy´zdoba Hvězdy se vymyká česky´m či evropsky´m lovecky´m zámkům. Autoři jej uvedli nejen do kontextu habsburské „rekreační“ architektury , ale také do kontextu architektury evropské. Univerzální idea stavby určené k sezónnímu odpočinku mezi zelení prochází cely´m rany´m novověkem v podstatě nezměněna; konkretizuje se ale v nejrůznějších » ... a dál?

Produkt Ivo Purš, Ivan Prokop Muchka, Jaroslava Hausenblasová, Sylva Dobalová: Hvězda

Ivo Purš, Ivan Prokop Muchka, Jaroslava Hausenblasová, Sylva Dobalová: Hvězda - parametry

Název produktu: Ivo Purš, Ivan Prokop Muchka, Jaroslava Hausenblasová, Sylva Dobalová: Hvězda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 584 Kč
Maximální cena: 783 Kč
Ušetríte až: 199 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hvězda – Arcivévoda Ferdinand Tyrolský a jeho letohrádek v evropském kontextu - Sylva Dobalová, Jaroslava Hausenblasová, Ivan Prokop Muchka, Ivo Purš . Renesanční letohrádek Hvězda patří k symbolům Prahy. Kolektiv badatelů pod vedením Ivana P. Muchky zdůrazňuje, že neobvyklá podoba i mimořádně umělecky kvalitní štuková výzdoba Hvězdy se vymyká českým či evropským loveckým zámkům. Autoři jej uvedli nejen do kontextu habsburské „rekreační“ architektury , ale také do kontextu architektury evropské. Univerzální idea stavby určené k sezónnímu odpočinku mezi zelení prochází celým raným novověkem v podstatě nezměněna; konkretizuje se ale v nejrůznějších architektonických realizacích. Mezi specifika pražského letohrádku, která text podrobně analyzuje, patří především půdorys šesticípé hvězdy, překvapivá monumentalita stavby a její zdánlivě bezúčelný pevnostní charakter, technicky velmi náročná střecha, mnohovrstevnatá a současně hravá ikonografie bílých štukových reliéfů v interiéru, jejichž podoba evokuje antický Řím. Stejně tak obora, která byla již v renesanci zkrášlena zřízením širokých alejí, křížících se do obrazce hvězdy, je autory knihy chápána jako významný prvek utvářející charakter Hvězdy. Zásadní vliv při budování letohrádku měl pražský místodržící Ferdinand II. Tyrolský (1529–1595), „inventor“ a stavebník Hvězdy. Jeho role u dvora, humanistická osobnost i společenský a otevřený životní styl ovlivnily kulturní prostředí míst, kde pobýval. Letohrádek Hvězda je dílem, které mělo působit uměleckými prostředky, uchvacovat divákovu mysl, atakovat jeho smysl pro krásu a zároveň sloužit ke sportovním aktivitám. Bohatství motivů a myšlenek, jež mohly být pro umělce Hvězdy určující, zpřístupňuje výpravná obrazová dokumentace knihy. Autorem nových snímků štukové výzdoby Hvězdy je fotograf Vlado Bohdan. Hvězda – Arcivévoda Ferdinand Tyrolský a jeho letohrádek v evropském kontextu - Sylva Dobalová, Jaroslava Hausenblasová, Ivan Prokop Muchka, Ivo Purš od nakladatelství Artefactum v kategorii | | Architektura | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.