Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013

Knihy

Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013

Hodnocení: 1x
  • 4

Nejlepší české básně 2013 - Ivan Wernisch. Po loňském vybočení (a doufáme, že také osvěžení), kdy naše ročenka přinesla rovnou „sto nejlepších básní“, se navracíme k osvědčeným principům. Arbitrem svazku bude jedna z největších osobností české poezie Ivan Wernisch. Editorsky bude o antologii pečovat opět dáma — ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Nejlepší české básně 2013
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013 koupíte i tady

Specifikace Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 140 Kč

Po loňském vybočení (a doufáme, že také osvěžení), kdy naše ročenka přinesla rovnou „sto nejlepších básní“, se navracíme k osvědčeným principům. Arbitrem svazku bude jedna z největších osobností české ... a dál?

Produkt Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013

Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013 - parametry

Název produktu: Ivan Wernisch, Wanda Heinrichová: Nejlepší české básně 2013
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 140 Kč
Maximální cena: 275 Kč
Ušetríte až: 135 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nejlepší české básně 2013 - Ivan Wernisch. Po loňském vybočení (a doufáme, že také osvěžení), kdy naše ročenka přinesla rovnou „sto nejlepších básní“, se navracíme k osvědčeným principům. Arbitrem svazku bude jedna z největších osobností české poezie Ivan Wernisch. Editorsky bude o antologii pečovat opět dáma — kritička a básnířka Wanda Heinrichová. Po editorských dvojicích Karel Šiktanc a Karel Piorecký (2009), Miloslav Topinka a Jakub Řehák (2010), Petr Král a Jan Štolba (2011) a editorce Simoně Rackové-Martínkové (2012) je tedy na co se těšit! S nápadem vydávat ročenky „nejlepších“ básní přišel v roce 1988 americký básník a kritik David Lehman. Úspěch, který edice The Best American Poetry záhy zaznamenala, a především to, že podobné ročenky dnes vycházejí v řadě zemí světa, ukázaly, že navzdory proklamacím o nezájmu o poezii stále existuje nejen řada dobrých básní, ale také mnoho dobrých čtenářů. I v českém prostředí projekt sklízí příznivou odezvu u kritiky a čtenářů. Výběr „nejlepších“ básní nemá sugerovat iluzi objektivity, ale je výsledkem setkání dvou editorů, dvou subjektivních pohledů na poezii daného roku i na poezii jako takovou. Editor (respektovaný odborník na současnou poezii) je také autorem doprovodné studie o současném básnictví a arbitr („zasloužilý“ básník) zase nabízí esej, v níž se dotýká svého vztahu k poezii i konkrétním textům, které pro antologii vybral. Svazek opět představuje přibližně čtyři desítky básní, jež byly uveřejněny v uplynulém roce jako básnické novinky česky píšících autorů; pozornost je věnována publikování knižnímu, časopiseckému, ale i na internetu. Nejlepší české básně 2013 - Ivan Wernisch od nakladatelství v kategorii Beletrie | Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.