Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna

Knihy

Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna

Hodnocení: 1x
  • 4

Momentky z kultury Brna - Ivan Petrželka, Kniha Ivana Petrželky si všímá nejdůležitějších kulturních institucí města Brna ve 20.století a na počátku 21. století. Přináší obraz jejich nejsvízelnějších existenčních potíží v době první republiky, nacistické okupace a komunistické totality. Základním smyslem autorovy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Momentky z kultury Brna
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna koupíte i tady

Specifikace Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 98 Kč

Kniha Ivana Petrželky si všímá nejdůležitějších kulturních institucí města Brna ve 20.století a na počátku 21. století. Přináší obraz jejich nejsvízelnějších existenčních potíží v době první republiky ... a dál?

Produkt Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna

Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna - parametry

Název produktu: Ivan Petrželka: Momentky z kultury Brna
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 98 Kč
Maximální cena: 173 Kč
Ušetríte až: 75 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Momentky z kultury Brna - Ivan Petrželka, Kniha Ivana Petrželky si všímá nejdůležitějších kulturních institucí města Brna ve 20.století a na počátku 21. století. Přináší obraz jejich nejsvízelnějších existenčních potíží v době první republiky, nacistické okupace a komunistické totality. Základním smyslem autorovy práce, je uchovat v paměti tyto okamžiky pro generace budoucí. Práce je rozdělena do několika samostatných oddílů: Prvních z nich je věnován divadelnímu umění. Zemské divadlo v Brně bylo nejhůře postiženým divadlem v celém okupovaném státě, když bylo rozprášeno gestapáckým zrušením. České divadelní umění pak nahrazovala veřejná představení brněnské Konzervatoře a později vzniklým Českým lidovým divadlem. Dále tato kapitola podává obraz opery a celého divadla po osvobození, včetně jeho nástupu a provozu v novém Janáčkově divadle. Druhý oddíl je spojen s Janáčkovým přínosem kultuře v Československu a navíc jeho zásluze o vznik brněnské Konzervatoře. Další oddíl je věnován hudbě na Vesně, jejíž ředitel, školní rada Fr. Mareš vytvořil předpoklady ke vzniku Klubu přátel umění, který mj. vydal první klavírní výtah Její pastorkyně v autorově originálu /tedy bez Kovařovicových zásahů/. Poslední oddíl je proto věnován Klubu moravských skladatelů, jeho zrušení za totality a výpady proti jeho členům a obnově v osvobozeném státu. Publikaci doplňují četné obrazové přílohy. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie od Neznámé nakladatelství naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! , Druh sortimentu : Kniha, Momentky z kultury Brna, Jazyk : Čeština, Počet stran : neuvedeno


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.