Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ivan Matoušek: Oslava

Knihy

Ivan Matoušek: Oslava

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Hlavní postavou prózy Oslava je smrtelně nemocný, třiaosmdesátiletý muž, žijící uprostřed normálně fungující rodiny, manželky, dětí a vnoučat. Čtenář sleduje jeho osud od propukající nemoci až po jeho smrt, ale nic z toho není ústředním tématem prózy. Tím je naopak klidně až věcně přijatý úděl a zaměření hlavní ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Oslava
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Matoušek: Oslava koupíte i tady

Specifikace Ivan Matoušek: Oslava

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 89 Kč

Osm let po legendárním románu Spas vydává jeden z nejvýraznějších současných českých spisovatelů (mj. laureát Ceny RR) novou prózu. V knize Oslava nahlíží Ivan Matoušek osud hlavní postavy, umírajícíh ... a dál?

Produkt Ivan Matoušek: Oslava

Ivan Matoušek: Oslava - parametry

Název produktu: Ivan Matoušek: Oslava
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 89 Kč
Maximální cena: 188 Kč
Ušetríte až: 99 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Hlavní postavou prózy Oslava je smrtelně nemocný, třiaosmdesátiletý muž, žijící uprostřed normálně fungující rodiny, manželky, dětí a vnoučat. Čtenář sleduje jeho osud od propukající nemoci až po jeho smrt, ale nic z toho není ústředním tématem prózy. Tím je naopak klidně až věcně přijatý úděl a zaměření hlavní postavy na takříkajíc běžné, každodenní věci. Mezi něž patří i hluboký zájem o literaturu a jazyk, projevující se soustavným překládáním umělecké prózy (Maupassant, Kafka), jejž hrdina podniká společně se svým synem. Čtenářská přitažlivost textu vzrůstá nejen s postupující nemocí hlavní postavy, ale především tím, že její osud nahlížíme natřikrát, pokaždé z jiné perspektivy. První část knihy tvoří hrdinovy strohé deníkové záznamy o každodenním žití, v druhé sledujeme tytéž události očima jeho syna, který je představuje ve stylově rozvitějších pozorováních a úvahách, a třetí část podává jakoby objektivní vypravěč, který synovu a otcovu účast, známou z předchozích dvou částí, sjednocuje plynulým prostupováním světa pozemského a posmrtného. Osmá autorova kniha představuje kompozičně a vypravěčsky nový pokus přistoupit k základním životním tématům v ojediněle přehledné a jemně ironické poloze. Oslava - Ivan Matoušek. Osm let po legendárním románu Spas vydává jeden z nejvýraznějších současných českých spisovatelů (mj. laureát Ceny RR) novou prózu. V knize Oslava nahlíží Ivan Matoušek osud hlavní postavy, umírajícího muže, z trojí perspektivy: jednak prostřednictvím lapidárních deníkových záznamů ústředního hrdiny, dále pásmem účastných glos jeho syna a nakonec symbolicky laděným komentářem vypravěče. Do kontextu současné literatury, které téma smrti mnohdy pojednává s účelovou prvoplánovostí, vnáší Ivan Matoušek svým necynicky ironizujícím pohledem a rafinovaně mnohotvárným stylem nezaměnitelnou hodnotu. Ivan Matoušek (nar. 1948) byl po studiu chemie na Přírodovědecké fakultě UK zaměstnán jako výzkumný pracovník. Knižně vydal prózy Album (1991), Nové lázně (1992), Autobus a Andromeda (1995), Ego (1997), Mezi starými obrazy (1999), Spas (2002) a sbírku Poezie (2000). Kromě literární tvorby se zabývá též malbou a grafikou. Ivan Matoušek je laureátem Ceny Revolver Revue za rok 2002.Kniha oceněna Magnézii Literou za prózu (2010). Oslava - Ivan Matoušek od nakladatelství Revolver Revue v kategorii Beletrie | Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.