Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Irving Stone: Původ

Próza - beletrie

Irving Stone: Původ

Hodnocení: 1x
  • 4

Původ - Životopisný román o Charlesi Darwinovi - Irving Stone. Brilantní portrét muže, jenž se nebál otřást základy světa vědeckého poznání. Životopisný román Původ je velkoryse pojatá freska zachycující osudy Charlese Darwina, jednoho z nejvýznamnějších přírodovědců minulosti a zakladatele evoluční biologie, v níž ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Jaké má kniha
Původ
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Irving Stone: Původ

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 298 Kč

Životopisný román Původ je velkoryse pojatá freska zachycující osudy Charlese Darwina, jednoho z nejvýznamnějších přírodovědců minulosti a zakladatele evoluční biologie, v níž autor nabízí podrobný pohled na Darwinův osobní i profesní život. Vychází z mimořádně pečlivého studia historických materiálů, znalosti reálií a dobových souvislostí, ale také zodpovědného studia odborných problémů. Vede nás dobou přírodovědcova mládí, seznamuje s jeho rodinným zázemím a povahou. Dozvídáme se o » ... a dál?

Produkt Irving Stone: Původ

Irving Stone: Původ - parametry

Název produktu: Irving Stone: Původ
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 298 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Původ - Životopisný román o Charlesi Darwinovi - Irving Stone. Brilantní portrét muže, jenž se nebál otřást základy světa vědeckého poznání. Životopisný román Původ je velkoryse pojatá freska zachycující osudy Charlese Darwina, jednoho z nejvýznamnějších přírodovědců minulosti a zakladatele evoluční biologie, v níž autor nabízí podrobný pohled na Darwinův osobní i profesní život. Vychází z mimořádně pečlivého studia historických materiálů, znalosti reálií a dobových souvislostí, ale také zodpovědného studia odborných problémů. Vede nás dobou přírodovědcova mládí, seznamuje s jeho rodinným zázemím a povahou. Dozvídáme se o okolnostech Darwinovy cesty kolem světa a provázíme ho jeho početnými dobrodružstvími, která na Beagle a při výpravách na pevninu zažíval. Jsme svědky postupného třídění získaných poznatků a počátků formování myšlenek, které jej proslavily. Seznamujeme se s jeho vědeckými přáteli, kteří mu po návratu pomáhali zpracovávat nashromážděný materiál, i oponenty jeho stále konfliktnějších názorů. Stone brilantně vykresluje Darwinovo rodinné prostředí a pomocí naprosto věrohodných dialogů i jeho další myšlenkový vývoj. Přesvědčivě oživuje atmosféru hysterie po vydání Původu druhů i Darwinovu reakci, jíž byla další zarputilá práce na problému, který se mu stal radostí i prokletím života. Krok za krokem procházíme jeho londýnským obdobím a následným životem na venkově, zdánlivě v ústraní, ovšem stále v centru tehdejšího vědeckého dění. Sdílíme jeho vítězství a prohry, radosti i trápení a se zatajeným dechem sledujeme cestu k vrcholu, na němž čeká teorie o původu člověka. Stone píše bohatým a přesto srozumitelným jazykem, početné dobové reálie bravurně propojuje se svižně se odvíjejícím příběhem, nešetří barvami, ale neztrácí ze zřetele ani odborné dimenze Darwinovy práce. Původ je kniha, která zaujme jak odborníky hledající nové informace, tak laiky, kteří se chtějí dozvědět víc o jednom z nejoriginálnějších myslitelů historie. Původ - Životopisný román o Charlesi Darwinovi - Irving Stone od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Irving Stone podává poutavý obraz výjimečné osobnosti vědeckého světa Charlese Darwina (1809–1882), jeho osobního života i vědecké pouti. Podle autora byl Charles Darwin mimořádně milá osoba s duchem dobrodruha, úžasnou životní energií, lidskostí a s vřelým smyslem pro humor. Stoneův brilantní portrét ukazuje, jak byl Darwin neustále připraven zkoumat a studovat to, co viděl a zažil, a celý život si neúnavě kladl stále nové otázky a cíle. Přestože by nepoučený čtenář čekal, že člověk tak oddaný vědě jako Darwin byl nudný patron, díky Stoneově literárnímu umu je jeho životopis fascinující a zábavný. Stone shromažďoval materiály ke knize několik let, mnoho informací pochází přímo z Darwinovy korespondence a psaného díla.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.