Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Irenäus Eibl - Eibesfeldt: Člověk - bytost v sázce

Knihy

Irenäus Eibl - Eibesfeldt: Člověk - bytost v sázce cena od 0 Kč

Irenäus Eibl - Eibesfeldt: Člověk - bytost v sázce

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kniha prof. Irenäa Eibl-Eibesfeldta, zakladatele nového vědního oboru – etologie člověka, tedy vědy zabývající se zkoumáním biologických determinant v lidském chování – je obsáhlou prací, ve které se autor vyjadřuje z pozice zoologa a etologa k současným problémům lidstva a navazuje tak na tradici nevídaně úspěšných ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Irenäus Eibl - Eibesfeldt: Člověk - bytost v sázce - parametry

Název produktu: Irenäus Eibl - Eibesfeldt: Člověk - bytost v sázce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kniha prof. Irenäa Eibl-Eibesfeldta, zakladatele nového vědního oboru – etologie člověka, tedy vědy zabývající se zkoumáním biologických determinant v lidském chování – je obsáhlou prací, ve které se autor vyjadřuje z pozice zoologa a etologa k současným problémům lidstva a navazuje tak na tradici nevídaně úspěšných sociálně-kritických děl svého učitele, Rakušana Konrada Lorenze. I když kniha nepatří rokem vydání (1991) k nejžhavějším novinkám na trhu, vyjadřuje se k problémům, které člověka již od počátků jeho „civilizované“ éry trápily a možná budou trápit čím dál tím více, pokud se několik klíčových věcí v lidském chování a smýšlení nezmění. Je třeba podotknout, že žádná jiná autorova kniha nebyla dosud v ČR vydána (kromě knihy „Galapágy“, která však za minulého režimu vyšla mez vědomí autora) a také to, že Eibl-Eibesfeldt, ač je ve své domovině i celosvětově díky svému významu pro vědy o člověku poměrně známou osobností, je v České republice jako vědec i myslitel obecně spíše opomíjen. Publikace: Člověk – bytost v sázce - Přírodopis lidské pošetilosti - Irenäus Eibl-Ebesfeldt. Žijeme ve světě, který jsme si sami vytvořili, pro který však jsme nebyli stvořeni jen my sami jediní a kterému jsme zřejmě ještě ani nedorostli. Člověk je sice schopen učit se ze svých chyb - avšak jeho biologické dědictví jej může přivést až ke zcela fatálním chybám. Irenaus Eibl-Eibesfeldt, biolog a etolog člověka, žák proslulého Konrada Lorenze, svým jedinečným, podmanivým způsobem volá po nutné změně kurzu vývoje společnosti, mezinárodní politiky a zejména vztahu člověka k přírodě. Přesvědčivý, ale přesto nedogmatický, uvolněný styl a především naléhavost témat, k nimž se autor vyjadřuje, činí z "Člověka v sázce" čtivou i velmi poučnou knihu, která by neměla chybět v knihovně těch, kterým události v dnešním světě a stav naší planety nejsou lhostejné. Publikace: Člověk – bytost v sázce - Přírodopis lidské pošetilosti - Irenäus Eibl-Ebesfeldt. Přírodopis lidské pošetilosti - Academia - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná bez přebalu matná - 234 str. - ISBN: 80-200-1329-6 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.