Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Irena Dousková: Medvědí tanec

Próza - beletrie

Irena Dousková: Medvědí tanec

Hodnocení: 1x
  • 4

Medvědí tanec - Irena Dousková. Tato próza patří do subtilnější, neautobiografické linie autorčiny tvorby. Pozoruhodný je už samotný syžet: poslední měsíce nemocného Jaroslava Haška na Lipnici. Medvědí tanec však není jenom jeho příběhem, ale také bohatě strukturovaným portrétem doby. Píše se rok 1922 a my se ocitáme ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Medvědí tanec
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Irena Dousková: Medvědí tanec koupíte i tady

Specifikace Irena Dousková: Medvědí tanec

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 152 Kč

Irena Dousková napsala svůj nejlepší román o posledních měsících života enfant terrible české literatury Jaroslava Haška. V roce 1922 se nemocný Hašek uchýlil do Lipnice. Ještě v něm dřímá někdejší ... a dál?

Produkt Irena Dousková: Medvědí tanec

Irena Dousková: Medvědí tanec - parametry

Název produktu: Irena Dousková: Medvědí tanec
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 152 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 147 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Medvědí tanec - Irena Dousková. Tato próza patří do subtilnější, neautobiografické linie autorčiny tvorby. Pozoruhodný je už samotný syžet: poslední měsíce nemocného Jaroslava Haška na Lipnici. Medvědí tanec však není jenom jeho příběhem, ale také bohatě strukturovaným portrétem doby. Píše se rok 1922 a my se ocitáme ve venkovském světě, kam se Hašek uchýlil, aby dopsal své životní dílo. O Švejkovi sice padne pár zmínek, ale to je vše. Dousková nenapsala biografický román o spisovateli, který se dočkal světové slávy až po smrti. Daleko víc ji zajímá existenciální situace vyhasínání sil někoho, kdo se po celý život bohatýrsky bavil, provokoval, a ještě o tom uměl vtipně vyprávět a psát. V Lipnici se už proslulý chodec stěží doplouží s oteklýma nohama do hospody. Stále v něm přebývá dřívější skandalista, avšak lipnická komunita je už jeho poslední protivník. Silnou stránku románu představuje tísnivá atmosféra blížícího se konce: venku leje jako z konve, hučící komín marně vyhání podzimní lezavo. Hašek stále ještě píše pro přátele veršovánky, pro místní ochotníky skandalistní hru, ale uprostřed bezesné noci mívá jeho tvář výraz vyděšeného dítěte, jak si všimne jeho žena Šura, která se o umírajícího alkoholika stará… Medvědí tanec - Irena Dousková od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Irena Dousková, Medvědí tanec je román z prostředí dvacátých let minulého století a o posledních měsících slavného spisovatele, který napsala Irena Dousková . Medvědí tanec není zajímavý jen tím, že popisuje poslední týdny života Jaroslava Haška, ale vypráví o době, o lidech, kteří v ní žili. Irena Dousková tak vytvořila ve svém románu pozoruhodný obraz doby, o které se již mnoho nepíše. Vraťme se spolu s ní do roku 1921, do venkovské Lipnice. Právě tam se rozhodl nemocný Hašek hledat klid, aby stihl dopsat své životní dílo. Ale tenhle román nevypráví o tom, jak byl napsán Švejk. Vypráví o odcházení někoho, kdo vnímal život jako zábavu, kdo se celý život bavil, provokoval, pil a poté o svých zážitcích vtipně psal. V místním hostinci pořád bydlí bývalý bouřlivák, jenž se stal slavným díky svým skandálům. Začíná podzim, rána jsou chladná a atmosféra blízkého konce čouhá z každého rohu. Hašek sice pořád ještě píše veselé veršíky pro obveselení místních, ale vědomí blízkého konce v něm sílí a obzvlášť v noci na něj doléhá. Jeho strachu si všímá jeho žena Šura, která se o umírajícícho spisovatele stará. Objednejte si Medvědí tanec za výhodnou cenu v KNIHCENTRUM.CZ.   Druh sortimentu : Kniha, Medvědí tanec, Jazyk : Čeština, Počet stran : 296


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.