Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby

Učebnice/Odborná literatura

Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby

Hodnocení: 1x
  • 4

K nejvýznamnějším funkcím státu patřil vždy výkon soudnic­tví. Hlavním úkolem soudů je zákonem stanoveným způsobem posky­tovat ochranu právům občanů. To vyplývá ze základních funkcí právního státu spočívající v garantování práva na soudní ochranu. Tedy každý člověk má mít svobodný přístup k soudům. Soudy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby koupíte i tady

Specifikace Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 194 Kč

K nejvýznamnějším funkcím státu patří výkon soudnictví. Hlavním úkolem soudů je zákonem stanoveným způsobem poskytovat ochranu právům občanů. Každý člověk má mít svobodný přístup k soudům. Každý demok ... a dál?

Produkt Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby

Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby - parametry

Název produktu: Ilona Schelleová: Organizace soudnictví a právní služby
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

K nejvýznamnějším funkcím státu patřil vždy výkon soudnic­tví. Hlavním úkolem soudů je zákonem stanoveným způsobem posky­tovat ochranu právům občanů. To vyplývá ze základních funkcí právního státu spočívající v garantování práva na soudní ochranu. Tedy každý člověk má mít svobodný přístup k soudům. Soudy plní významné funkce každého právního státu, jsou klíčovou součástí státního mechanismu. Na jejich efektiv­nosti fungování do značné míry závisí naplňování požadavku právní­ho státu - ochrana práva. Z toho důvodu organizaci soudnictví věnují vý­znamnou pozornost ústavní předpisy všech demokratických států.

Organizace soudů a struktura soudního procesu musí především vytvá­řet předpoklady vysoké „spolehlivosti“ soudního procesu. Početné účinné garance, které se v něm uplatňují včetně plného rozvinutí kontradiktorní­ho sporu, mohou se jevit nadbytečné a těžkopádné pouze nezasvěcenému a neinformovanému pozorovateli. Musí však být posuzovány z hlediska základního cíle soudnictví i společenských a lidských hodnot, které jsou jimi chráněny. Je tedy nutno respektovat operativnost a rychlost, levnost i jiné hodnoty téhož řádu, uplatňované v souvislosti s ochranou subjek­tivních práv, pouze do té míry, pokud se nedostávají do rozporu s uplat­něním hodnoty vyšší, která je vyjádřena zákonným, skutkově opodstatně­ným soudním rozhodnutím.

Každý demokratický stát si buduje instituce sloužící k ochraně před nezákonnými zásahy výkonné moci. K nim patří mimo jiné vedle ústav­ního soudnictví i soudnictví správní. Autoři se zaměřili na problematiku advokacie, patentových zástupců a notářů. Neopomněli také zdůraznit legislativu týkající se daňových poradců, která je v tržní ekonomice a v boomu finančního poradenství, velmi žádaná.

Seznamte se s pojmy, které Vás provázejí při různých jednáních a které se běžně užívají, ale většina z nás nezná správnou terminologii a právní úpravu:

výkonná moc,

soudnictví,

advokacie,

notář,

patentový zástupce,

finanční poradce, aj.

Jedná se o komplexní pohled na problematiku organizace soudnictví a právní služby, což uvítají nejen studenti, ale i odborníci z právní praxe.

Kniha je aktuálním pohledem na současnou podobu českého soudnictví, advokacie a notářství. Poskytne i nejširší veřejnosti všechny základní informace o možnostech právní služby v českém prostředí.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.