Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen IKAR Seznam pana Rosenbluma

Knihy

IKAR Seznam pana Rosenbluma

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem - Natasha Solomonsová. Román odehrávající se v 30. letech v Británii sleduje osud německého židovského přistěhovalce Jacka Rosenbluma a jeho cestu za tím, jak se stát „pravým Angličanem“. Jackovým snem je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.67857
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace IKAR Seznam pana Rosenbluma

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 129 Kč

Román odehrávající se v 30. letech v Británii sleduje osud německého židovského přistěhovalce Jacka Rosenbluma a jeho cestu za tím, jak se stát „pravým Angličanem“. Jackovým snem je zapomenout na svůj původ, na věčné vyhnanství, kterým je jeho národ již věky poznamenán, a tak se od začátku fanaticky drží imigrační příručky, která radí co v Anglii dělat a nedělat. Komický seznam se pod Jackovým dohledem začíná rozšiřovat a mapuje tak spletitou cestu jednoho muže za svou identitu, kterou se – jako správný Angličan – » ... a dál?

Produkt IKAR Seznam pana Rosenbluma

IKAR Seznam pana Rosenbluma - parametry

Název produktu: IKAR Seznam pana Rosenbluma
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 129 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem - Natasha Solomonsová. Román odehrávající se v 30. letech v Británii sleduje osud německého židovského přistěhovalce Jacka Rosenbluma a jeho cestu za tím, jak se stát „pravým Angličanem“. Jackovým snem je zapomenout na svůj původ, na věčné vyhnanství, kterým je jeho národ již věky poznamenán, a tak se od začátku fanaticky drží imigrační příručky, která radí co v Anglii dělat a nedělat. Komický seznam se pod Jackovým dohledem začíná rozšiřovat a mapuje tak spletitou cestu jednoho muže za svou identitu, kterou se – jako správný Angličan – odhodlá najít skrze oblíbený britský sport, golf. Ale je to ta pravá cesta?Ukázka z textuJack si promnul bolavé spánky. Miloval Anglii a toužil poslouchat, jak pomalu jedoucí vlaky rachotí přes Millford Vale a městečko Blandford napříč zelenou venkovskou krajinou. Měl rád britské dráhy – na nástupištích se prodávaly rozmočené sendviče, kupé byla plná lidí ve svátečním a všichni do jednoho sledovali pole ubíhající za špinavými okny. Při vzpomínce na britské vlaky se člověk musel spokojeně pousmát, jako když si vybaví šálek teplého čaje. Jenomže nemohl pominout tu druhou tvář Anglie, tvořenou lidmi jako Basset, který ho ve své zemi nechtěl, neomluvitelně mu poničil pozemek a pak předstíral, že jde o dílo jakéhosi nadpřirozeného chlupatého prasete. Sadie se tvářila zaměstnaně, nakonec se však dohřála a upřela na Jacka neústupný pohled. „Kdy hodláš znovu začít dělat na tom zpropadeném hřišti?“ vyhrkla. „Někdo ho celé rozryl, nevšimla sis? Je zničené. Kaput.“ „Tak musíš tu škodu spravit.“ Jackova posedlost sice Sadii šla na nervy, ale zjistila, že tohle zbídačené individuum, které se přestalo holit a jako spráskaný pes se ploužením přesouvá z pracovny do lehátka a zpátky, ji rozčiluje ještě víc. Gott in himmel! Publikace: Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem - Natasha Solomonsová. Natasha SolomonsováIKAR 2011Kniha, čeština, 320 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.