Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ian McEwan: Dítě v pravý čas

Próza - beletrie

Ian McEwan: Dítě v pravý čas

Hodnocení: 1x
  • 4

Jestliže chcete být konsternováni, ale současně se pobavit a ožít, přečtěte si tento román anglického spisovatele a scenáristy Iana McEwana. Brilantní spisovatel nabízí dílo fascinující neúnavnou bezprostředností výpovědi, ale i plachou intelektuální hravostí, s jakou zpracovává leitmotiv vlastního vidění tohoto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dítě v pravý čas
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ian McEwan: Dítě v pravý čas koupíte i tady

Specifikace Ian McEwan: Dítě v pravý čas

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 197 Kč

Jestliže chcete být konsternováni, ale současně se pobavit a ožít, přečtěte si tento román anglického spisovatele a scenáristy Iana McEwana. Brilantní spisovatel nabízí dílo fascinující neúnavnou bezp ... a dál?

Produkt Ian McEwan: Dítě v pravý čas

Ian McEwan: Dítě v pravý čas - parametry

Název produktu: Ian McEwan: Dítě v pravý čas
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jestliže chcete být konsternováni, ale současně se pobavit a ožít, přečtěte si tento román anglického spisovatele a scenáristy Iana McEwana. Brilantní spisovatel nabízí dílo fascinující neúnavnou bezprostředností výpovědi, ale i plachou intelektuální hravostí, s jakou zpracovává leitmotiv vlastního vidění tohoto světa - fenomén dětství, fakt narození a existence dítěte v osobním životě člověka i v širších souvislostech. Ukázka z textu Pouze v dospělosti, a možná teprve tehdy, když máte vlastní děti, plně pochopíte, že vaši rodiče měli plnou a spletitou existenci ještě předtím, než jste se narodili. Stephen znal pouhé náčrty a podrobnosti různých historek: matka prodávala v obchodním domě, kde ji chválili za pečlivě upravenou mašli, kterou si uměla sama uvázat za zády; obrázek otce procházejícího rozbombardovaným německým městem nebo přebíhajícího přes rozjezdovou plochu letiště, aby oficiálně oznámil vítězství veliteli letky. Dokonce ani v době, kdy ho jejich příběhy začaly zajímat, nevěděl Stephen téměř nic o tom, jak se jeho rodiče seznámili, jak se do sebe zamilovali, jak se rozhodli, že se vezmou, nebo jak přišli k němu. Je těžké vykročit kterýkoli den z dané chvíle a pokládat nepotřebné, základní otázky, nebo si uvědomit, že i rodiče, byť sebedůvěrnější, jsou pro své děti cizími osobami. Dlužil to své lásce k nim, nechtěl je nechat odejít s navždy zapomenutými životy. Byl připravený vstát z postele, po špičkách se vytratit z domu Darkeových a vydat se nocí na dlouhou cestu taxíkem za nimi, přijet na místo a stále svírat své otázky, podklad pro žalobu na pustošivě ničivý účinek ubíhajícího času. Byl už opravdu přichystaný, sahal po peru, aby zanechal Thelmě vzkaz a v téže chvíli se vydal na cestu, sahal po ponožkách a botách. Zadržela ho pouze potřeba zavřít oči a nechat si ještě chvíli času na rozmyšlenou. Autor : Ian McEwan, Ve vypjatém, sevřeném příběhu neváhá Ian McEwan zaujmout vyhraněné stanovisko nejen k tragickému, nezvyklému osudu jednoho manželství, ale ani k politické a společenské situaci v Británii osmdesátých let dvacátého století. Autor, pověstný svým černým, až makabrózním viděním světa, překvapil v této knize své čtenáře poprvé „šťastným“ koncem, ale též přesvědčivým zobrazením lidské naděje a nezlomné vůle k životu. Spisovatel se odvážně pustil do paralelního sledování dvou dějových linií, které se v postavě hlavního hrdiny prolínají pouze okrajově, a přestože ani na konci knihy nedojde k jejich protnutí, jak bývalo zvykem v autorových klasických románových dílech, nemůžeme nepocítit rostoucí intenzitu, s níž k nám obě témata stále naléhavěji promlouvají. Dítě v pravý čas je McEwanovým třetím románovým dílem (1987) a mnozí kritici je považují za jazykově i myšlenkově nejvytříbenější z celé jeho tvorby.Druh sortimentu : Kniha, Dítě v pravý čas, Jazyk : Čeština, Počet stran : 236


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.